VIOP Strateji: Ons Altın Kontratı (14 Ağustos)

Ons altın son iki gündür 1191$ seviyesinden destek alıyor. Ancak, teknik görünümde çok güçlü bir ons altın olmadığı dikkat çekiyor. Özellikle, 1191$ seviyesinin altına doğru geçmeye başlarsa bu durumda geri çekilmelerde hız kazanabilir. Buna karşın, ons altın 1191$ seviyesinden destek almaya devam ederse bir süre daha yukarı yönde hareket edebilir. Ancak, şunu da belirtmekte fayda var. Teknik açıdan zayıf olduğu için ons altın 22 günlük ortalamasının denk geldiği 1218$ seviyesinin üzerine yerleşmesi durumunda kademeli bir şekilde güçlenmesini bekleyebiliriz. Bu hareketinde başarılı olamadığı müddetçe ons altının güçlenmesi biraz zor olabilir.

Bu tablo karşısında, Ons altın VIOP kontratında spot piyasada ons altın 1191$ seviyesinin altına doğru hareketinde başarılı olduğu takdirde yeni kısa pozisyon denemeleri yapılabilir. Mevcut kısa pozisyonlar, 1218$ seviyesi stop loss alınarak korunabilir. Yeni uzun pozisyon içinse ortam hala uygun değil. VIOP kontratında yeni uzun pozisyon denemesi için spot piyasada ons altının 1218$ (22 Günlük HO) direncinin üzerine yerleşmeye başlamasının daha doğru olabileceğini düşünüyoruz. 


Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.


VIOP Strateji: Ons Altın Kontratı (14 Ağustos)
SIKÇA SORULAN SORULAR

Tüm sorularınızın cevabı için önce
Sıkça Sorulan Sorular​ bölümümüzü
ziyaret edebilirsiniz.

Borsa piyasalarının avantajları hakkında bilgi edinmek, ücretsiz eğitim alarak bilinçli Borsa yatırımı yapmak ya da bu piyasayı daha yakından tanımak için lütfen formu doldurunuz...
Lütfen tüm alanları doldurunuz.
Tebrikler! Kaydınız başarı ile alınmıştır.
Ulukartal

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
bir Ulukartal Holding iştirakidir.
İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Vadeli
İşlemler ve Opsiyonlar Borsası, Borsa
İstanbul, Takasbank, TSPB ve Merkezi
Kayıt Kuruluşu Üyesidir.

Risk Uyarısı : Kaldıraçlı piyasa işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı piyasa işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Kaldıraçlı piyasa, yatırılan paranın tamamını kaybetme riski içerdiğinden her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Bu nedenle işlem yapmaya karar vermeden önce karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir.

www.integralviop.com internet sitesindeki her türlü iç ve dış piyasa tablo ve grafikler, bu konularda hizmet veren üçüncü kişi kurumlardan elde edilmiş olup, İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın genel anlamda bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. İnternet sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte birlikte, bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

Uyarı Notu : “Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”