Borsa

Borsa; ticarete konu herhangi bir malın, aracılar vasıtasıyla alım satımının yapıldığı kurumsal bir pazardır. Borsalarda Pay senedi, Altın, Petrol, Pamuk, Döviz gibi her türlü değer alıcı ve satıcıların uzlaştıkları fiyattan alınıp satılır. 
Borsa da alıcı ve satıcının yüz yüze gelmesine gerek yoktur. Hesabınızın bulunduğu aracı kurum aracılığıyla işlemlerini iletebilirsiniz. Borsa

Türkiye’de Borsa hep karmaşık bir kavram olarak algılanmıştır. Oysa borsada işlem yapmanın her hangi bir ürün almaktan farkı yoktur.

Diyelim bir ev satın almak istiyoruz, alıcı olarak uygun fiyatlı bir evi, kira değerine, semtin özelliklerine, gelecekte evin değerinin artmasını sağlayacak, metro hattı, alışveriş merkezi gibi potansiyellerine bakarak satın alırız. Kısaca, gelecekte prim yapacağını düşündüğümüz, kira değeri yüksek bir ev satın almak için araştırma yaparız.

Borsa Yatırımı

Borsa da pay/hisse senedi satın almanın bir ev almaktan farkı olmamalıdır. Alım-satım yapacağınız şirketleri seçerken benzer şekilde karlılık, piyasa değeri, geçmiş fiyatları, yatırımları gibi verileri inceleyerek yatırım yapılmalıdır. Ayrıca ekonomik göstergeler, ekonomik takvim, ülkemizde ya da dünyada yaşanan olaylar, şirket haberleri vs. gibi birçok veri fiyatların yönüne yol verir. Bu verileri doğru analiz edebilmek, doğru yatırımı yapmanızı sağlayacaktır. 

Borsa Yorumları ve Analizleri


Bu süreç pek tabii uzmanlık gerektiren bir alan olduğundan piyasa yorumlarını, analizleri takip edebilir, ayrıca doğru ürünlerin tespiti ve profilinize uygun risk dağılımı için yatırım danışmanınızdan destek alabilirsiniz.  Bir ev alırken nasıl ince eleyip sık dokuyorsanız yatırım yaparken de profilinize ve risk tercihinize uygun bir yatırım sepeti oluşturmanız gerekmektedir. Bu noktada İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. olarak Yatırım Danışmanlığı Hizmeti ile her zaman yanınızdadır.


SIKÇA SORULAN SORULAR

Tüm sorularınızın cevabı için önce
Sıkça Sorulan Sorular​ bölümümüzü
ziyaret edebilirsiniz.

Borsa piyasalarının avantajları hakkında bilgi edinmek, ücretsiz eğitim alarak bilinçli Borsa yatırımı yapmak ya da bu piyasayı daha yakından tanımak için lütfen formu doldurunuz...
Lütfen tüm alanları doldurunuz.
Tebrikler! Kaydınız başarı ile alınmıştır.
Ulukartal

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
bir Ulukartal Holding iştirakidir.
İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Vadeli
İşlemler ve Opsiyonlar Borsası, Borsa
İstanbul, Takasbank, TSPB ve Merkezi
Kayıt Kuruluşu Üyesidir.

Risk Uyarısı : Kaldıraçlı piyasa işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı piyasa işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Kaldıraçlı piyasa, yatırılan paranın tamamını kaybetme riski içerdiğinden her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Bu nedenle işlem yapmaya karar vermeden önce karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir.

www.integralviop.com internet sitesindeki her türlü iç ve dış piyasa tablo ve grafikler, bu konularda hizmet veren üçüncü kişi kurumlardan elde edilmiş olup, İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın genel anlamda bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. İnternet sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte birlikte, bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

Uyarı Notu : “Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”