VIOP Strateji: EURUSD Kontrat - 13 Ağustos

Teknik Analiz: Geçtiğimiz hafta da bahsetmiş oluğumuz senaryo dahilinde 1.15 seviyesine denk gelen haftalık periyottaki kritik destek seviyesi aşağı yönde kırıldı. Negatif bölgede hesaplanan MACD zayıf teknik görünümünü hızlandırdı. Buna karşın paritede 1.13 bölgesinden gelen yukarı yönlü tepkilerin Fibonacci hesaplamasına göre 50’lik dilime denk gelen 1.1440 seviyesine doğru ilerlediğini izliyoruz. Genel olarak EUR/USD paritesini yansıtan teknik göstergeler paritede güçlenme emareleri vermemekte. Bu nedenle yukarı yönlü oluşan tepkilerin satış baskısı ile karşılanması beklenebilir. Bu durumda 1.1340 destek seviyesi ilk etapta takip edilebilir. Buna karşın 1.1440 – 1.1470 direnç alanı ve 100 haftalık hareketli ortalamasına denk gelen 1.1460 seviyesi üzerinde güçlenme isteğinin devam etmesi halinde 1.1620 seviyesine denk güçlenme potansiyeli oluşabilir. Paritede karar noktası 1.1440 – 1.1470 bölgesi olacaktır. 

Bu bilgiler dahilinde EURUSD VIOP Kontratında spotta 100 haftalık ortalamaya denk gelen 1.1460 seviyesi stop loss alınarak kısa pozisyonlar sürdürebilir. 1.1340 seviyesinin aşağı yönde kırılması sonrası ilave kısa pozisyonlar uygun olabilir. Uzun pozisyonlar için ise parite spot piyasada 1.1460 seviyesi üzerine güçlenme başladıktan sonra bu seviye stop loss alınarak denenebilir ve kısa pozisyonlar temkinli olmak adına sonlandırılabilir. 


VIOP Strateji: EURUSD Kontrat - 13 Ağustos
SIKÇA SORULAN SORULAR

Tüm sorularınızın cevabı için önce
Sıkça Sorulan Sorular​ bölümümüzü
ziyaret edebilirsiniz.

Borsa piyasalarının avantajları hakkında bilgi edinmek, ücretsiz eğitim alarak bilinçli Borsa yatırımı yapmak ya da bu piyasayı daha yakından tanımak için lütfen formu doldurunuz...
Lütfen tüm alanları doldurunuz.
Tebrikler! Kaydınız başarı ile alınmıştır.
Ulukartal

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
bir Ulukartal Holding iştirakidir.
İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Vadeli
İşlemler ve Opsiyonlar Borsası, Borsa
İstanbul, Takasbank, TSPB ve Merkezi
Kayıt Kuruluşu Üyesidir.

Risk Uyarısı : Kaldıraçlı piyasa işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı piyasa işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Kaldıraçlı piyasa, yatırılan paranın tamamını kaybetme riski içerdiğinden her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Bu nedenle işlem yapmaya karar vermeden önce karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir.

www.integralviop.com internet sitesindeki her türlü iç ve dış piyasa tablo ve grafikler, bu konularda hizmet veren üçüncü kişi kurumlardan elde edilmiş olup, İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın genel anlamda bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. İnternet sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte birlikte, bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

Uyarı Notu : “Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”