VIOP Strateji: Endeks Kontratı 31 Ağustos 2018

BIST 30 endeksi 22 ve 50 günlük ortalamaların yakınsadığı 115900 seviyesi altında bir kapanış yaptı. Endeksin haftanın son işlem gününde bu ortalamaların üzerine çıkması halinde 116100 direncini test etmesi muhtemel olabilir.  İkinci bir direnç noktası olarak hedeflenen 119500 direncine doğru oluşan fiyat hareketini son dönemde sürdüremeyen BİST30 endeksinin yükselişinde daha güçlü bir performans sergileyebilmesi adına bu nokta önemli olacak. Aksi halde bu seviyeden yaşanacak satışlar BİST30 endeksinin 113000 desteğine doğru bir fiyat hareketi izlemesine neden olabilir. 


VIOP Kontratında bir hamle alabilmek adına BİST30 endeksinin 115900 seviyesi yani ortalamalarının üzerinde göstereceği seyirleri önemle takip edilmelidir. Spot BİST30 endeksi 115900 – 116100 bölgesi üzerinde çok güçlü olamaz ise bu durum VİOP kontratında yeni açılacak uzun pozisyonları riskli kılabilir. Yeni kısa pozisyonlar içinse spot endeksin 113000 seviyesi altındaki seyirleri baz alınarak düşünülebilir. Spot endeksin ara bir noktada bulunuyor olması şimdilik VİOP kontratında yeni açılacak pozisyonları riskli kılıyor. 


Dirençler: 116100 / 119500 / 120700


Destekler: 113000 / 111000 / 109400 


VIOP Strateji: Endeks Kontratı 31 Ağustos 2018
SIKÇA SORULAN SORULAR

Tüm sorularınızın cevabı için önce
Sıkça Sorulan Sorular​ bölümümüzü
ziyaret edebilirsiniz.

Borsa piyasalarının avantajları hakkında bilgi edinmek, ücretsiz eğitim alarak bilinçli Borsa yatırımı yapmak ya da bu piyasayı daha yakından tanımak için lütfen formu doldurunuz...
Lütfen tüm alanları doldurunuz.
Tebrikler! Kaydınız başarı ile alınmıştır.
Ulukartal

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
bir Ulukartal Holding iştirakidir.
İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Vadeli
İşlemler ve Opsiyonlar Borsası, Borsa
İstanbul, Takasbank, TSPB ve Merkezi
Kayıt Kuruluşu Üyesidir.

Risk Uyarısı : Kaldıraçlı piyasa işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı piyasa işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Kaldıraçlı piyasa, yatırılan paranın tamamını kaybetme riski içerdiğinden her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Bu nedenle işlem yapmaya karar vermeden önce karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir.

www.integralviop.com internet sitesindeki her türlü iç ve dış piyasa tablo ve grafikler, bu konularda hizmet veren üçüncü kişi kurumlardan elde edilmiş olup, İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın genel anlamda bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. İnternet sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte birlikte, bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

Uyarı Notu : “Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”