25 Temmuz VIOP Strateji: Dolar Kontratı

Teknik Analiz: USDTL kuru dün 4.9380 seviyesine doğru hızlı yükselişinin ardından 4.85-4.90 aralığında dengelenmeye çalıştığını gözlemliyoruz. Kur için 4.9280 seviyesini direnç noktası olarak izleyebiliriz. Bu direnç noktasının üzerine doğru yerleşmesi ve kalıcı olması durumunda kurun yukarı yönde iştahının olduğunu söyleyebiliriz. Ancak, bu direnç noktasının altında kalmaya devam ederse ilerleyen günlerde kurdaki geri çekilmeler devam edebilir. Olası geri çekilmelerin devamı durumunda 4.85-4.8760 bölgeleri en yakın destekleridir. Geniş bir aralık verecek olursak, olağanüstü bir durum olmadıkça kurun bir süre 4.77-4.88 aralığını ihlal etmesini bekleyebiliriz.

Dolar VIOP kontratı için yeni uzun ve yeni kısa pozisyonlar için temkinli olmakta fayda var. Spot piyasada USDTL kuru 4.9280 seviyesine doğru yeniden tepki verir ve buralarda yorulursa bu durumda gün içi al – sat stratejilerinizde kısa süreli yeni kısa pozisyon denemesi yapılabilir. Ancak daha sağlıklı kısa pozisyon denemeleri içinse kurun 4.77 altında güçlü kapanışlar oluşturması gerekiyor. Buna karşın, yeni uzun pozisyonlar için spot kurda 4.9280 seviyesinin üzerinde güçlü seyirler görülmesine ihtiyaç bulunuyor. Bu hareket görülmedikçe VIOP kontratında yeni uzun pozisyon denemelerinde bir süre beklemekte fayda var. 

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. 


25 Temmuz VIOP Strateji: Dolar Kontratı
SIKÇA SORULAN SORULAR

Tüm sorularınızın cevabı için önce
Sıkça Sorulan Sorular​ bölümümüzü
ziyaret edebilirsiniz.

Borsa piyasalarının avantajları hakkında bilgi edinmek, ücretsiz eğitim alarak bilinçli Borsa yatırımı yapmak ya da bu piyasayı daha yakından tanımak için lütfen formu doldurunuz...
Lütfen tüm alanları doldurunuz.
Tebrikler! Kaydınız başarı ile alınmıştır.
Ulukartal

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
bir Ulukartal Holding iştirakidir.
İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Vadeli
İşlemler ve Opsiyonlar Borsası, Borsa
İstanbul, Takasbank, TSPB ve Merkezi
Kayıt Kuruluşu Üyesidir.

Risk Uyarısı : Kaldıraçlı piyasa işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı piyasa işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Kaldıraçlı piyasa, yatırılan paranın tamamını kaybetme riski içerdiğinden her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Bu nedenle işlem yapmaya karar vermeden önce karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir.

www.integralviop.com internet sitesindeki her türlü iç ve dış piyasa tablo ve grafikler, bu konularda hizmet veren üçüncü kişi kurumlardan elde edilmiş olup, İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın genel anlamda bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. İnternet sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte birlikte, bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

Uyarı Notu : “Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”