18 Temmuz VIOP Strateji: Dolar Kontratı

Teknik Analiz: USDTL kurunda aşağı yönde bir eğilim izleniyor. Kur geri çekilmek istiyor ancak bu hareketinde daha da başarılı olabilmesi açısından 4.77 altında kapanışların görülmesi gerekiyor. Bunu başaramadığı müddetçe geri çekilmelerde sınırlı kalabilir. Yukarıda 4.85 bölgesi ara direnç noktası olarak izlenebilir. 

VIOP Dolar kontratında, Dolar kuru spot piyasada yeniden 4.77 seviyesine doğru gevşer ve bu seviyenin altına doğru hareket edemezse bu durumda 4.77 seviyesi stop loss alınarak, VIOP kontratında yeni uzun pozisyon denemesi yapılabilir. Buna karşın, uzun vadeli ve sağlıklı yeni uzun pozisyon denemesi içinse spot piyasada 4.85 seviyesinin üzerinde güçlü kapanışların görülmesi gerekiyor. Kur bunu başaramadığı müddetçe VIOP kontratında uzun soluklu uzun pozisyon denemesi riskli olabilir. Buna karşın, spot piyasada kur 4.85 seviyesine doğru yükselir ve bu direnç bölgelerinin üzerine geçmeyi başaramazsa bu durumda VIOP kontratında gün içi al sat stratejilerinde yeni kısa pozisyon denemesi yapılabilir. İlave kısa pozisyonlar içinse spot piyasada 4.77 altı güçlü bir görünümün görülmesine ihtiyaç bulunduğunu da belirtmekte fayda var. Bu tablo dışında, gün içi al sat stratejilerinizde, 4.77-4.9280 aralığından faydalanmaya devam edebilirsiniz.


Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.


18 Temmuz VIOP Strateji: Dolar Kontratı
SIKÇA SORULAN SORULAR

Tüm sorularınızın cevabı için önce
Sıkça Sorulan Sorular​ bölümümüzü
ziyaret edebilirsiniz.

Borsa piyasalarının avantajları hakkında bilgi edinmek, ücretsiz eğitim alarak bilinçli Borsa yatırımı yapmak ya da bu piyasayı daha yakından tanımak için lütfen formu doldurunuz...
Lütfen tüm alanları doldurunuz.
Tebrikler! Kaydınız başarı ile alınmıştır.
Ulukartal

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
bir Ulukartal Holding iştirakidir.
İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Vadeli
İşlemler ve Opsiyonlar Borsası, Borsa
İstanbul, Takasbank, TSPB ve Merkezi
Kayıt Kuruluşu Üyesidir.

Risk Uyarısı : Kaldıraçlı piyasa işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı piyasa işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Kaldıraçlı piyasa, yatırılan paranın tamamını kaybetme riski içerdiğinden her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Bu nedenle işlem yapmaya karar vermeden önce karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir.

www.integralviop.com internet sitesindeki her türlü iç ve dış piyasa tablo ve grafikler, bu konularda hizmet veren üçüncü kişi kurumlardan elde edilmiş olup, İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın genel anlamda bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. İnternet sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte birlikte, bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

Uyarı Notu : “Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”