08 Kasım VİOP Stratejisi: BİST30 Kontratı

BİST30 endeksi 22 – 50 günlük HO üzerine çıkarak günü kritik 119450 seviyesi üzerinde tamamladı. Endeksin bugünkü seyrinde bu seviye üzerinde göstereceği performans önemli olacak. Şayet endeks bu seviyenin üzerine yerleşebilirse alımların 120350 direncine doğru sürmesi beklenebilir. Fakat birkaç gün öncede bu seviyeden satış baskılarının oluştuğu gözlemlenmiş ve hareketin devam etmediği izlenmişti. Bu nedenle yaşanacak bir satış baskısında yeniden 119450 – 118040 destek alanı takip edilebilir. 

BİST30 endeksinin spot piyasada 119450 seviyesini aşmasına karşın henüz VİOP kontratında yeni uzun pozisyon düşüncesi için erken olabilir. Endeks spot piyasada bu seviye üzerinde kalıcı bir görünüm izlemedikçe bu noktadan yaşanacak satışların VİOP endeks kontratında satım fırsatı olarak değerlendirilmesinin uygun olabileceğini söylemek mümkün. Şayet endeks yukarı yönlü fiyat hareketini sürdürmesi ve bunu bir trend haline getirmesi durumunda ise VİOP kontratında mevcut kısa pozisyonlar kapatılarak uzun pozisyon sürecine geçilebilir. Fakat şimdiden bu teknik görüntü oluştuğunu söylemek için erken. Mevcut uzun pozisyonlar için ise 118000 endeks seviyesi stop loss alınabilir. Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.


08 Kasım VİOP Stratejisi: BİST30 Kontratı
SIKÇA SORULAN SORULAR

Tüm sorularınızın cevabı için önce
Sıkça Sorulan Sorular​ bölümümüzü
ziyaret edebilirsiniz.

Borsa piyasalarının avantajları hakkında bilgi edinmek, ücretsiz eğitim alarak bilinçli Borsa yatırımı yapmak ya da bu piyasayı daha yakından tanımak için lütfen formu doldurunuz...
Lütfen tüm alanları doldurunuz.
Tebrikler! Kaydınız başarı ile alınmıştır.
Ulukartal

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
bir Ulukartal Holding iştirakidir.
İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Vadeli
İşlemler ve Opsiyonlar Borsası, Borsa
İstanbul, Takasbank, TSPB ve Merkezi
Kayıt Kuruluşu Üyesidir.

Risk Uyarısı : Kaldıraçlı piyasa işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı piyasa işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Kaldıraçlı piyasa, yatırılan paranın tamamını kaybetme riski içerdiğinden her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Bu nedenle işlem yapmaya karar vermeden önce karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir.

www.integralviop.com internet sitesindeki her türlü iç ve dış piyasa tablo ve grafikler, bu konularda hizmet veren üçüncü kişi kurumlardan elde edilmiş olup, İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın genel anlamda bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. İnternet sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte birlikte, bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

Uyarı Notu : “Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”