VİOP Stratejisi:EURUSD Kontratı - 03 Eylül

Teknik Analiz: EURUSD paritesi geniş bant aralığında dalgalanmaya devam ediyor. Genel olarak paritede 1.1740 – 1.1745 bandında alımların zayıfladığını ve satış yönlü işlemlerin ağılık kazandığını izliyoruz. Bununla birlikte 1.1740 seviyesine denk gelen 50 günlük hareketli ortalama bu seviyenin önemini bir kez daha artırıyor. Paritenin 1.1740 bandına doğru oluşan yükselişinde sabırlı olmak buna karşın 1.1740 seviyesi üzerinde yerleşik seyirler oluşmadığı takdirde kontrollü olarak geri çekilmeleri değerlendirmeye yönelik strateji benimsenebilir. Geri çekilmelerde 1.1535 seviyesinden yukarı yönlü güçlü tepkiler gelmekte. Bu seviye aşağı yönde kırılmadığı sürece buradan yukarı yönlü tepki denemeleri oluşabilir.

Bu düşünceye paralel olarak EURUSD VIOP Kontratında şu an oluşan spot fiyattan yeni bir deneme yerine işlem açmak için ana seviyeler beklenebilir. Spot fiyatta 1.1470 seviyesi yakınlarından kısa pozisyon denenebilir. Uzun pozisyonlar için ise spot fiyatın 1.1535 yakınlarına gelmesi beklenebilir. Mevcut uzun pozisyonlar için 1.1740 seviyelerinde ve mevcut kısa pozisyonlarda ise 1.1535 yakınlarında temkinli olmakta fayda olabilir.


VİOP Stratejisi:EURUSD Kontratı - 03 Eylül
SIKÇA SORULAN SORULAR

Tüm sorularınızın cevabı için önce
Sıkça Sorulan Sorular​ bölümümüzü
ziyaret edebilirsiniz.

Borsa piyasalarının avantajları hakkında bilgi edinmek, ücretsiz eğitim alarak bilinçli Borsa yatırımı yapmak ya da bu piyasayı daha yakından tanımak için lütfen formu doldurunuz...
Lütfen tüm alanları doldurunuz.
Tebrikler! Kaydınız başarı ile alınmıştır.
Ulukartal

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
bir Ulukartal Holding iştirakidir.
İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Vadeli
İşlemler ve Opsiyonlar Borsası, Borsa
İstanbul, Takasbank, TSPB ve Merkezi
Kayıt Kuruluşu Üyesidir.

Risk Uyarısı : Kaldıraçlı piyasa işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı piyasa işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Kaldıraçlı piyasa, yatırılan paranın tamamını kaybetme riski içerdiğinden her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Bu nedenle işlem yapmaya karar vermeden önce karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir.

www.integralviop.com internet sitesindeki her türlü iç ve dış piyasa tablo ve grafikler, bu konularda hizmet veren üçüncü kişi kurumlardan elde edilmiş olup, İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın genel anlamda bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. İnternet sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte birlikte, bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

Uyarı Notu : “Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”