VIOP Stratejisi: Dolar Kontratı 28 Mayıs 2018

TCMB’nin faiz artırımı sonrasında destekleyici adımları devam ediyor. Geçen hafta reeskont kredilerinin geri ödemesini sabit bir kura endeksleyen Merkez, vadeli döviz satım ihalelerinde üst limiti arttırmıştı. Böylece döviz likiditesini ayarlarken, geri ödemelerde dolara olan talebin acele bir havaya girmemesini sağlamış oldu. Hafta sonu Türk yatırım fonları ile yapılan iftar yemeğinde ise sadeleştirme mesajları verdiğini görmekteyiz. Fonlamanın haftalık repodan yapılacağını belirtmesi, koridor faiz oranlarında artışa gideceğini ve piyasa fonlamasının geç likidite penceresinden değil normal küresel kurallar çerçevesinde yapacağının sinyalini veriyor. Bununla beraber USDTRY kurunda gevşeme gözlüyoruz. Zaten geçen haftaki hareketlerin ardından kurdaki oynaklık azalmış ve 4.70 seviyesinde dengelenmeye başlamıştı. Bu sabah ise 4.6680 seviyesinde ve aşağı eğimli hareket etmekte. GOÜ para birimleri arasında ise sabah saatlerinde negatif ayrışma gösterdiğini görmekteyiz. Dolar endeksi DXY ise hafif gevşeme ile destek oluyor. Verilecek mesajlar ve bu hafta gerçekleşmesi beklenen Londra toplantısı önemli olacak. 


VIOP Dolar kontratında uzun pozisyonlar artık riskli olabilir. TCMB'nin oyuna dahil olması ile birlikte dolarTL kurundaki yukarı yükseliş fırsatı artık olmayacak görünüyor. Bu nedenle uzun pozisyonlar için ısrarlı olmamakta fayda var. Mevcut uzun pozisyonlar için ise spot dolar kurunda 4.60 seviyesi stop loss alınabilir. Kısa pozisyonlar için yine spot (yani piyasadaki dolar kuru) kurda 4.68 seviyesi stop loss alınabilir. Dolar kurunun 4.60 seviyesinin altına inmesi durumunda kısa pozisyonlar stop losc seviyesi bu noktaya çekilebilir. 


VIOP Stratejisi: Dolar Kontratı 28 Mayıs 2018
SIKÇA SORULAN SORULAR

Tüm sorularınızın cevabı için önce
Sıkça Sorulan Sorular​ bölümümüzü
ziyaret edebilirsiniz.

Borsa piyasalarının avantajları hakkında bilgi edinmek, ücretsiz eğitim alarak bilinçli Borsa yatırımı yapmak ya da bu piyasayı daha yakından tanımak için lütfen formu doldurunuz...
Lütfen tüm alanları doldurunuz.
Tebrikler! Kaydınız başarı ile alınmıştır.
Ulukartal

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
bir Ulukartal Holding iştirakidir.
İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Vadeli
İşlemler ve Opsiyonlar Borsası, Borsa
İstanbul, Takasbank, TSPB ve Merkezi
Kayıt Kuruluşu Üyesidir.

Risk Uyarısı : Kaldıraçlı piyasa işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı piyasa işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Kaldıraçlı piyasa, yatırılan paranın tamamını kaybetme riski içerdiğinden her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Bu nedenle işlem yapmaya karar vermeden önce karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir.

www.integralviop.com internet sitesindeki her türlü iç ve dış piyasa tablo ve grafikler, bu konularda hizmet veren üçüncü kişi kurumlardan elde edilmiş olup, İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın genel anlamda bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. İnternet sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte birlikte, bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

Uyarı Notu : “Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”