VİOP Stratejisi: BİST30 Kontratı

BIST 30 endeksi 119500 destek seviyesi üzerindeki seyrini kuvvetlendirdi ve hareketini 124280 direncine doğru yaklaştırdı. Şayet BİST30 endeksi yukarı yönlü seyrinde başarılı olabilirse belirtmiş olduğumuz direnç seviyesi üzerine doğru hamlelerin güç kazanması beklenebilir. Şayet endeks bu hareketinde başarılı olamaz ve bir satış baskısı ile karşılaşırsa 121720 / 120700 destek alanına doğru düşüşler oluşabilir. Genel görünümde endeks için, teknik göstergeler güçlü sinyaller veriyor ve yaşanan bu fiyat hareketini göstergeler destekler durumda. 

BIST 30 endeksi spot piyasada yukarı yönlü eğilimini korumaya devam ediyor. Bu nedenle VİOP endeks kontratında kısa pozisyonlar şimdilik riskli görünüme sahip ve endeks için kısa pozisyonda olabilmek için bir süre beklenmesinde fayda var. VİOP endeks kontratında mevcut uzun pozisyona sahip yatırımcılar bir süre daha pozisyonlarını koruyabilirler. Yeni ilave uzun pozisyon düşünen yatırımcılar ise spot BİST30 endeksinde 124280 direnci üzerindeki fiyat hareketlerini baz almalı ve endeksin bu seviye üzerine atması durumunda bu nokta stop loss alınarak yeni uzun pozisyon denemeleri değerlendirilebilir.

Dirençler: 124280 / 128120 / 130335
Destekler: 121720 / 120700 / 119500Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.


VİOP Stratejisi: BİST30 Kontratı
SIKÇA SORULAN SORULAR

Tüm sorularınızın cevabı için önce
Sıkça Sorulan Sorular​ bölümümüzü
ziyaret edebilirsiniz.

Borsa piyasalarının avantajları hakkında bilgi edinmek, ücretsiz eğitim alarak bilinçli Borsa yatırımı yapmak ya da bu piyasayı daha yakından tanımak için lütfen formu doldurunuz...
Lütfen tüm alanları doldurunuz.
Tebrikler! Kaydınız başarı ile alınmıştır.
Ulukartal

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
bir Ulukartal Holding iştirakidir.
İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Vadeli
İşlemler ve Opsiyonlar Borsası, Borsa
İstanbul, Takasbank, TSPB ve Merkezi
Kayıt Kuruluşu Üyesidir.

Risk Uyarısı : Kaldıraçlı piyasa işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı piyasa işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Kaldıraçlı piyasa, yatırılan paranın tamamını kaybetme riski içerdiğinden her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Bu nedenle işlem yapmaya karar vermeden önce karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir.

www.integralviop.com internet sitesindeki her türlü iç ve dış piyasa tablo ve grafikler, bu konularda hizmet veren üçüncü kişi kurumlardan elde edilmiş olup, İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın genel anlamda bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. İnternet sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte birlikte, bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

Uyarı Notu : “Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”