VİOP Stratejisi: BİST30 Kontratı

Endekste kalıcı bir yükseliş potansiyelinden bahsedebilmemiz için 119000 seviyesi üzerindeki kapanışlara ihtiyaç olacak. Şu sıralar bunu başarmakta zorlanıyor ve satışlar hakim oluyor. Bu durum devam ettiği sürece 112700 destek seviyesine doğru gevşeme potansiyeli oluşabilir. Ancak bunun öncesinde gün içerisinde 115700 desteği ilk etapta izlenecek. Buna karşın 119000 üzerindeki yerleşik seyirlerde 121700 seviyesine dek uzama potansiyeli var.

BİST30 VİOP kontratında yeni uzun pozisyon konusunda aceleci olmamakta fayda var. Mevut uzun pozisyonlar temkinli olmak amacıyla şimdilik kapatılabilir. Buna karşın 119000 üzerindeki seyirlerde bu seviye stop loss alınarak uzun pozisyon için uygun ortam oluşabilir. Ancak spotta 119000 seviyesi üzerine yerleşmekte zorlanması halinde bu noktalardan 119000 seviyesi stop loss alınarak kısa pozisyonlar denenebilir. Diğer yandan BIST30 endeksinin 115700 desteği altına gerilemesi durumunda da mevcut uzun pozisyonlar kapatılıp yeni kısa pozisyon denemesi yapılabilir. 


VİOP Stratejisi: BİST30 Kontratı
SIKÇA SORULAN SORULAR

Tüm sorularınızın cevabı için önce
Sıkça Sorulan Sorular​ bölümümüzü
ziyaret edebilirsiniz.

Borsa piyasalarının avantajları hakkında bilgi edinmek, ücretsiz eğitim alarak bilinçli Borsa yatırımı yapmak ya da bu piyasayı daha yakından tanımak için lütfen formu doldurunuz...
Lütfen tüm alanları doldurunuz.
Tebrikler! Kaydınız başarı ile alınmıştır.
Ulukartal

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
bir Ulukartal Holding iştirakidir.
İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Vadeli
İşlemler ve Opsiyonlar Borsası, Borsa
İstanbul, Takasbank, TSPB ve Merkezi
Kayıt Kuruluşu Üyesidir.

Risk Uyarısı : Kaldıraçlı piyasa işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı piyasa işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Kaldıraçlı piyasa, yatırılan paranın tamamını kaybetme riski içerdiğinden her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Bu nedenle işlem yapmaya karar vermeden önce karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir.

www.integralviop.com internet sitesindeki her türlü iç ve dış piyasa tablo ve grafikler, bu konularda hizmet veren üçüncü kişi kurumlardan elde edilmiş olup, İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın genel anlamda bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. İnternet sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte birlikte, bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

Uyarı Notu : “Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”