VIOP Stratejisi: BIST 30 endeks kontratı 31 Mayıs 2018

BIST 30 endeksi 130500 üzerinde kalmakta zorlandı ve 127500 desteğine doğru geri çekildi. Bu seviyelerden tepki yükselişleri gelebilir. Buna karşın 127500 desteğinin kırılması durumunda satış baskısı 124700 desteğine doğru devam edebilir. BIST 30 Endekste yukarı yönde gitme iştahının olduğunu ancak şimdilik kuvvet toplamakta zorlandığını belirtelim. Endekste bir süre 124700-130500 arasında dalgalanmalar görebiliriz. Güçlü bir endeks için 130500 seviyesinin üzerine yerleşmesi gerekli. 

VIOP Endeks kontratında mevcut uzun pozisyonlar BIST30 endeksi 127500 seviyesi üzerinde kaldığı sürece korunabilir. Endeksin bu seviye altına gerilemesi durumunda uzun pozisyonlar temkinli olmak amacıyla kapatılabilir. Yatay ve dalgalı hareket sürdüğü için kısa pozisyonların direnç seviyelerinde açılması daha sağlıklı olacaktır. BIST 30 endeksinin 127500 seviyesine doğru yeni ataklar oluşturması durumunda bu seviyeye yakın noktalardan kısa pozisyonlar denenebilir. 

Destekler: 127500 / 124700 / 121100
Dirençler: 130500 / 131200 / 136300


VIOP Stratejisi: BIST 30 endeks kontratı 31 Mayıs 2018
SIKÇA SORULAN SORULAR

Tüm sorularınızın cevabı için önce
Sıkça Sorulan Sorular​ bölümümüzü
ziyaret edebilirsiniz.

Borsa piyasalarının avantajları hakkında bilgi edinmek, ücretsiz eğitim alarak bilinçli Borsa yatırımı yapmak ya da bu piyasayı daha yakından tanımak için lütfen formu doldurunuz...
Lütfen tüm alanları doldurunuz.
Tebrikler! Kaydınız başarı ile alınmıştır.
Ulukartal

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
bir Ulukartal Holding iştirakidir.
İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Vadeli
İşlemler ve Opsiyonlar Borsası, Borsa
İstanbul, Takasbank, TSPB ve Merkezi
Kayıt Kuruluşu Üyesidir.

Risk Uyarısı : Kaldıraçlı piyasa işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı piyasa işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Kaldıraçlı piyasa, yatırılan paranın tamamını kaybetme riski içerdiğinden her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Bu nedenle işlem yapmaya karar vermeden önce karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir.

www.integralviop.com internet sitesindeki her türlü iç ve dış piyasa tablo ve grafikler, bu konularda hizmet veren üçüncü kişi kurumlardan elde edilmiş olup, İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın genel anlamda bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. İnternet sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte birlikte, bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

Uyarı Notu : “Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”