VIOP Strateji: PETKM / F_PETKM0618 ve F_PETKM0718

PETKM’de 60dk grafikte göstergeler güçleniyor. 4.77 seviyesini kısa vadeli destek yapan hissede 4.87 seviyesinden geçen alçalan direnç çizgisine doğru bir hamle görülebilir. 4.87 direncini geçmesi durumunda ise 4.91 seviyesindeki direnç seviyesi görülebilir. Günlük bazda ise 22 günlük 4.57 seviyesindeki 22-günlük ortalaması üzerine yükseldi ve beş gündür yerleşiyor. Bu durum ilerleyen günlerde yukarı yönlü hareketin güçlenebileceğini göstermekte. 

Buna paralel olarak PETKM ‘de VIOP kontratında uzun yönlü pozisyon denenebilir. Kısa vadede hissede 4.77 seviyesi VIOP kontratları için stop loss alınabilir. Kısa pozisyon şu an riskli görünüyor. Haziran vadeli kontratın vadesinin dolmasına iki gün kalmasından dolayı Temmuz vadeli ( F_PETKM0718) kontratında işlem yapılması daha uygun olabilir. 

Bilindiği gibi hisse VIOP kontratlarında vade sonunda fiziki teslimat olmaktadır. Haziran vadeli kontratlarda Cuma günü kontrat ile bitirildiğinde müşterilerin hesabında karşılık gelecek tutarda PETKM hissesi olması gerekmektedir. Bunu unutmamakta fayda var. 

Burada yer alan fiyatlar, veriler ve bilgilerin tam ve doğru olduğu garanti edilemez; içerik, haber verilmeksizin değiştirilebilir.Fiyat, veriler ve bilgilerin eksik ve doğrulanmaya muhtaç olabileceği tarafınızca dikkate alınmalıdır.  Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesinden İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu değildir. 

VIOP Strateji: PETKM / F_PETKM0618 ve F_PETKM0718
SIKÇA SORULAN SORULAR

Tüm sorularınızın cevabı için önce
Sıkça Sorulan Sorular​ bölümümüzü
ziyaret edebilirsiniz.

Borsa piyasalarının avantajları hakkında bilgi edinmek, ücretsiz eğitim alarak bilinçli Borsa yatırımı yapmak ya da bu piyasayı daha yakından tanımak için lütfen formu doldurunuz...
Lütfen tüm alanları doldurunuz.
Tebrikler! Kaydınız başarı ile alınmıştır.
Ulukartal

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
bir Ulukartal Holding iştirakidir.
İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Vadeli
İşlemler ve Opsiyonlar Borsası, Borsa
İstanbul, Takasbank, TSPB ve Merkezi
Kayıt Kuruluşu Üyesidir.

Risk Uyarısı : Kaldıraçlı piyasa işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı piyasa işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Kaldıraçlı piyasa, yatırılan paranın tamamını kaybetme riski içerdiğinden her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Bu nedenle işlem yapmaya karar vermeden önce karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir.

www.integralviop.com internet sitesindeki her türlü iç ve dış piyasa tablo ve grafikler, bu konularda hizmet veren üçüncü kişi kurumlardan elde edilmiş olup, İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın genel anlamda bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. İnternet sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte birlikte, bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

Uyarı Notu : “Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”