VIOP Strateji: EURUSD Kontrat - 7 Ağustos

EURUSD paritesinde tepkiler geliyor. Ancak paritenin genel teknik görünümünün zayıf olduğunu belirtelim. 1.15 / 1.1540 destek alanından gelen tepkilerin paritede uzun soluklu bir yükseliş eğilimi başlatabileceğini düşünmüyoruz. Bunun oluşması için 50 günlük ortalamaya denk gelen 1.1670 seviyesinin üzerinde yerleşik seyirlerin oluşması gerekmekte. Ancak yine de bu tek başına yeterli olmayabilir. 1.1745 direnç seviyesinin de üzerinde güçlenmesi gerekli. Bu durum karşılanmadığı sürece EUR/USD paritesi için yükselişler satış fırsatı olarak değerlendirilebilir. 

Bu değerlendirmeye paralel olarak EURUSD VIOP Kontratında kısa vadeli tepki hareketlerini değerlendirmek isteyen yatırımcılar spottaki 1.1540 seviyesi stop loss alınarak 1.1670 seviyesi hedeflenerek denenebilir. Paritedeki yukarı yönlü tepkisinde kısa pozisyonu olan yatırımcı için parite spot piyasada 1.1670 seviyesi üzerini aşmadığı sürece sürdürülebilir. İlave kısa pozisyonlar için 1.15 seviyesinin altını beklemekte fayda var.


VIOP Strateji: EURUSD Kontrat - 7 Ağustos
SIKÇA SORULAN SORULAR

Tüm sorularınızın cevabı için önce
Sıkça Sorulan Sorular​ bölümümüzü
ziyaret edebilirsiniz.

Borsa piyasalarının avantajları hakkında bilgi edinmek, ücretsiz eğitim alarak bilinçli Borsa yatırımı yapmak ya da bu piyasayı daha yakından tanımak için lütfen formu doldurunuz...
Lütfen tüm alanları doldurunuz.
Tebrikler! Kaydınız başarı ile alınmıştır.
Ulukartal

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
bir Ulukartal Holding iştirakidir.
İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Vadeli
İşlemler ve Opsiyonlar Borsası, Borsa
İstanbul, Takasbank, TSPB ve Merkezi
Kayıt Kuruluşu Üyesidir.

Risk Uyarısı : Kaldıraçlı piyasa işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı piyasa işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Kaldıraçlı piyasa, yatırılan paranın tamamını kaybetme riski içerdiğinden her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Bu nedenle işlem yapmaya karar vermeden önce karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir.

www.integralviop.com internet sitesindeki her türlü iç ve dış piyasa tablo ve grafikler, bu konularda hizmet veren üçüncü kişi kurumlardan elde edilmiş olup, İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın genel anlamda bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. İnternet sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte birlikte, bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

Uyarı Notu : “Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”