VIOP Strateji: EURUSD Kontrat - 08 Ağustos

Teknik Analiz: Teknik olarak EURUSD paritesinde önemli değişim olduğundan bahsetmek güç. Teknik göstergeler güçlü bir teknik yapıya işaret etmiyor. Şu sıralar parite, 50 günlük ortalamasına denk gelen 1.1670 seviyesi ile 1.1500 destek seviyesi arasında hareket etmekte. Parite 1.1500 seviyesi yakınlarından yukarı yönlü tepkiler vermekte. 1.1500 ana destek seviyesi aşağı yönde kırılmadığı sürece yukarı yönlü tepkilerin zayıf olmasına karşın sürmesini bekleriz. İlk etapta 1.1670 seviyesi önemli bir direnç alanı olarak karşımıza çıkıyor. Buna karşın paritenin bu direnç seviyesini yukarı yönde aşması halinde yükseliş eğiliminin başlayacağından net olarak bahsedemeyiz. Bu yorum için paritenin 1.1745 seviyesi üzerinde yerleşik seyir gerçekleşmesi gerekmekte. Şimdilik 1.1500 – 1.1670 arasındaki yatay ve yönsüz seyirleri izlemeye devam ediyoruz. 

Bu beklentiye paralel olarak, mevcut kısa pozisyonlar sürdürülebilir. Ek kısa pozisyonlar için spotta 1.1500 seviyesinin aşağı yönde kırılması beklenebilir. Uzun pozisyonlar için risk almak isteyen yatırımcılar 1.1500 seviyesi yakınlarından 1.1500 seviyesi stop loss alınarak 1.1670 seviyesi yakınları hedeflenebilir. 


VIOP Strateji: EURUSD Kontrat - 08 Ağustos
SIKÇA SORULAN SORULAR

Tüm sorularınızın cevabı için önce
Sıkça Sorulan Sorular​ bölümümüzü
ziyaret edebilirsiniz.

Borsa piyasalarının avantajları hakkında bilgi edinmek, ücretsiz eğitim alarak bilinçli Borsa yatırımı yapmak ya da bu piyasayı daha yakından tanımak için lütfen formu doldurunuz...
Lütfen tüm alanları doldurunuz.
Tebrikler! Kaydınız başarı ile alınmıştır.
Ulukartal

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
bir Ulukartal Holding iştirakidir.
İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Vadeli
İşlemler ve Opsiyonlar Borsası, Borsa
İstanbul, Takasbank, TSPB ve Merkezi
Kayıt Kuruluşu Üyesidir.

Risk Uyarısı : Kaldıraçlı piyasa işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı piyasa işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Kaldıraçlı piyasa, yatırılan paranın tamamını kaybetme riski içerdiğinden her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Bu nedenle işlem yapmaya karar vermeden önce karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir.

www.integralviop.com internet sitesindeki her türlü iç ve dış piyasa tablo ve grafikler, bu konularda hizmet veren üçüncü kişi kurumlardan elde edilmiş olup, İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın genel anlamda bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. İnternet sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte birlikte, bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

Uyarı Notu : “Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”