VIOP Strateji: Endeks Kontratı 8 Haziran 2018

BIST 30 endeksinin birkaç gün önce altına gerilediği 120000 kritik seviyesinin üzerine yükselmiş olması pozitif. Endekste yukarı iştahın güçlenmesi için  120000 seviyesi üzerindeki seyirlerini koruması gerekli. Dün 121100 direncininde üzerinde kapatan endeks için bugün bu seviye üzerindeki seyirlerin korunup korunmayacağı önemli olacak. Bu seviyenin altına sarkmalarda 120800 güniçi destek noktası alım için takip edilebilir. Günlük grafiklerde endekste göstergeler ile önemli pozitif ayrışmalar var ve bu yukarı yönlü tepkinin boyunun daha fazla uzayabileceğine yönelik umut vaade ediyor. 

VIOP endeks kontratında dünkü gelişmelerin ardından kısa pozisyonlarda fazla kalmamakta hatta mümkünse kapatmakta fayda var. Özellikle endeksin 121100 direnci üzerine yerleşmesi durumunda kısa pozisyonların tamamen kapatılması sağlıklı olabilir. Mevcut uzun pozisyonlar BIST30 endeksi 120000 seviyesi üzerinde kaldığı sürece korunabilir. BIST30 endeksinin 121100 direnci üzerine yerleşmesi durumunda ilave uzun pozisyonlar denenebilir. Bu durum endekste yeni hedef 124700 olacaktır. 

Destekler: 121100 / 120800 / 120100 
Dirençler: 121600 / 122500 / 124700


VIOP Strateji: Endeks Kontratı 8 Haziran 2018
SIKÇA SORULAN SORULAR

Tüm sorularınızın cevabı için önce
Sıkça Sorulan Sorular​ bölümümüzü
ziyaret edebilirsiniz.

Borsa piyasalarının avantajları hakkında bilgi edinmek, ücretsiz eğitim alarak bilinçli Borsa yatırımı yapmak ya da bu piyasayı daha yakından tanımak için lütfen formu doldurunuz...
Lütfen tüm alanları doldurunuz.
Tebrikler! Kaydınız başarı ile alınmıştır.
Ulukartal

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
bir Ulukartal Holding iştirakidir.
İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Vadeli
İşlemler ve Opsiyonlar Borsası, Borsa
İstanbul, Takasbank, TSPB ve Merkezi
Kayıt Kuruluşu Üyesidir.

Risk Uyarısı : Kaldıraçlı piyasa işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı piyasa işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Kaldıraçlı piyasa, yatırılan paranın tamamını kaybetme riski içerdiğinden her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Bu nedenle işlem yapmaya karar vermeden önce karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir.

www.integralviop.com internet sitesindeki her türlü iç ve dış piyasa tablo ve grafikler, bu konularda hizmet veren üçüncü kişi kurumlardan elde edilmiş olup, İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın genel anlamda bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. İnternet sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte birlikte, bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

Uyarı Notu : “Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”