VIOP Strateji: Endeks Kontratı

BIST 30 endeksinde yaşanan sert satışların dünkü kadar derinleşmediği görüldü. 114150 desteği üzerinde kalmaya devam eden BİST30 endeksinin yukarı yönlü hamlelerinin zayıf kalması 119580 direncine doğru seyirlerde güç kaybnın yaşanmasına neden oluyor. Günü 117137 puanla tamamlayan endeks için 114150 desteği ön planda olacak. Bu seviyenin üzerinde kalması 118600 direncine doğru hamlelerin gelmesini tetikleyebilir. 

VIOP Endeks kontratı düşüş kanalı içerisinde aşağı yönlü hareketini korumaya devam ediyor. Kanalın alt bandından tepki alan fakat bu hareketinde güçlü bir görünüm sergileyemeyen VİOP endeks kontratında zayıf seyir sürüyor. Kontrat için 115600 seviyesi önemli bir noktaya işaret ediyor. Bu seviyeden tepki alımları ile karşılaşıyor olması VİOP endeks kontratında yeni kısa pozisyonları riskli kılıyor. Spot BİST30 endeksindeki zayıf görünüm göz önüne alındığında yeni uzun VİOP kontratında da riskli olabileceğini unutmamakta fayda var. Fakat, endeksin yeniden 115600 desteğine doğru yaşayacağı uzama hareketinde net bir kırılma görülmediği müddetçe bu nokta stop loss alınarak uzun pozisyonlar denenebilir. Kontratın güçlü bir görünüm çizmesi adına  118600 / 119600 seviyeleri üzerine de yerleşmesine ihtiyaç var. 

Destekler: 116497 / / 115600 / 114614 
Dirençler: 118600 / 119600 / 120100

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.


VIOP Strateji: Endeks Kontratı
SIKÇA SORULAN SORULAR

Tüm sorularınızın cevabı için önce
Sıkça Sorulan Sorular​ bölümümüzü
ziyaret edebilirsiniz.

Borsa piyasalarının avantajları hakkında bilgi edinmek, ücretsiz eğitim alarak bilinçli Borsa yatırımı yapmak ya da bu piyasayı daha yakından tanımak için lütfen formu doldurunuz...
Lütfen tüm alanları doldurunuz.
Tebrikler! Kaydınız başarı ile alınmıştır.
Ulukartal

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
bir Ulukartal Holding iştirakidir.
İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Vadeli
İşlemler ve Opsiyonlar Borsası, Borsa
İstanbul, Takasbank, TSPB ve Merkezi
Kayıt Kuruluşu Üyesidir.

Risk Uyarısı : Kaldıraçlı piyasa işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı piyasa işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Kaldıraçlı piyasa, yatırılan paranın tamamını kaybetme riski içerdiğinden her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Bu nedenle işlem yapmaya karar vermeden önce karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir.

www.integralviop.com internet sitesindeki her türlü iç ve dış piyasa tablo ve grafikler, bu konularda hizmet veren üçüncü kişi kurumlardan elde edilmiş olup, İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın genel anlamda bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. İnternet sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte birlikte, bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

Uyarı Notu : “Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”