VIOP Strateji: Endeks Kontratı 29 Haziran 2018

BIST 30 endeksinde 119500 direncine doğru bir iştah izleniyor ancak tam olarak güçlendiğini söylemek zor. Endeks bu direnç noktasının üzerine doğru tepkisinde kuvvetlenmesi durumunda kazançlarını daha da genişletmek isteyebilir. Bu durumda, 119500 direncinin üzerinde 121100 direnci izlenebilir. Ancak, ortam endeksin 121100 direncine doğru tam olarak ivmelenmesini desteklemeyebilir. Dolayısıyla bir süre 119500 direnci ve üzerine doğru hareketini izleyebiliriz. Buna karşın, endeksin kazançlarını genişletmesinde 117500 destek noktasının üzerindeki seyri destekliyor. Endeks bu destek noktasının üzerinde kaldığı müddetçe yukarı yönde hareketini sürdürmek isteyebilir. Ancak, belli direnç noktalarında yorulmalar görülürse BIST 30 endeksinde kar realizasyonları beklemek mümkün. Satış baskısı içinse 116200 destek noktasının altındaki kapanışlar kritik olabilir. 


VIOP endeks kontratında yeni uzun pozisyonlar için spot piyasada 119500 seviyesinin üzerinde kapanışlara ihtiyaç bulunuyor. Endeks bunu başaramadığı müddetçe yeni uzun pozisyonlar biraz riskli olabilir. Mevcut uzun pozisyonlar 116200 seviyesi stop loss alınarak bir süre daha korunabilir. Endeks 119500 seviyesine yükselişinde çok güçlü olamadığı zamanlarda ise VIOP endeks kontratında yeni kısa pozisyon denemeleri yapılabilir. 


Destekler: 117500 / 116200 / 114600 


Dirençler: 119500 / 121100 / 124250


VIOP Strateji: Endeks Kontratı 29 Haziran 2018
SIKÇA SORULAN SORULAR

Tüm sorularınızın cevabı için önce
Sıkça Sorulan Sorular​ bölümümüzü
ziyaret edebilirsiniz.

Borsa piyasalarının avantajları hakkında bilgi edinmek, ücretsiz eğitim alarak bilinçli Borsa yatırımı yapmak ya da bu piyasayı daha yakından tanımak için lütfen formu doldurunuz...
Lütfen tüm alanları doldurunuz.
Tebrikler! Kaydınız başarı ile alınmıştır.
Ulukartal

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
bir Ulukartal Holding iştirakidir.
İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Vadeli
İşlemler ve Opsiyonlar Borsası, Borsa
İstanbul, Takasbank, TSPB ve Merkezi
Kayıt Kuruluşu Üyesidir.

Risk Uyarısı : Kaldıraçlı piyasa işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı piyasa işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Kaldıraçlı piyasa, yatırılan paranın tamamını kaybetme riski içerdiğinden her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Bu nedenle işlem yapmaya karar vermeden önce karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir.

www.integralviop.com internet sitesindeki her türlü iç ve dış piyasa tablo ve grafikler, bu konularda hizmet veren üçüncü kişi kurumlardan elde edilmiş olup, İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın genel anlamda bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. İnternet sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte birlikte, bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

Uyarı Notu : “Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”