VIOP Strateji: Endeks Kontratı 29 Ağustos 2018

 Genel olarak DolarTL kısa vadede yatay hareket ediyor. Son sert harektlerin ardından 5.80 ile 6.70 arasında dalgalanıyor ve giderek sıkışıyor. Bu nedenle kısa vadede net bir trend yönü vermek zor. Büyük resimde yukarı hareket sürüyor ve yukarı hareket sonrasında dinlenme izliyoruz. Ancak kısa vadede net bir yön söylemek zor. DolarTL için gün içerisinde 6.30 direncini izleyebiliriz. Bu seviyenin üzerinde ısrarlı seyirler oluşursa ilerleyen saatler veya günlerde 6.56 seviyesine doğru hareket oluşabilir. Aşağıda ise 6.15 seviyesinin altına gerilemeler oluşursa 6 seviyesine doğru düşüş hızlanabilir. Teknik olarak bu  şekilde dar aralıklarda seyirler gözlüyoruz. 

Gün içi risk almak isteyen yatırımcılar VIOP Dolar kontratında spot kurun 6.30 üzerine yükselmesi durumunda bu seviyeyi stop alarak gün içi uzun pozisyon denemesi yapabilirler. Aynı şekilde spot kurun 6.15 desteğinin altına gerilemesi durumunda ise bu seviyeyi stop alarak gün içi kısa pozisyon denemesi yapabilirler. Genel resim ile ilgilenenler ise DolarTL'nin 5.80 seviyelerine yakın noktalarda uzun pozisyon (alış), yine 6.70 seviyelerine yaklaşması durumunda ise kısa poziston (satış) deneyebilirler. 


VIOP Strateji: Endeks Kontratı 29 Ağustos 2018
SIKÇA SORULAN SORULAR

Tüm sorularınızın cevabı için önce
Sıkça Sorulan Sorular​ bölümümüzü
ziyaret edebilirsiniz.

Borsa piyasalarının avantajları hakkında bilgi edinmek, ücretsiz eğitim alarak bilinçli Borsa yatırımı yapmak ya da bu piyasayı daha yakından tanımak için lütfen formu doldurunuz...
Lütfen tüm alanları doldurunuz.
Tebrikler! Kaydınız başarı ile alınmıştır.
Ulukartal

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
bir Ulukartal Holding iştirakidir.
İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Vadeli
İşlemler ve Opsiyonlar Borsası, Borsa
İstanbul, Takasbank, TSPB ve Merkezi
Kayıt Kuruluşu Üyesidir.

Risk Uyarısı : Kaldıraçlı piyasa işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı piyasa işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Kaldıraçlı piyasa, yatırılan paranın tamamını kaybetme riski içerdiğinden her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Bu nedenle işlem yapmaya karar vermeden önce karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir.

www.integralviop.com internet sitesindeki her türlü iç ve dış piyasa tablo ve grafikler, bu konularda hizmet veren üçüncü kişi kurumlardan elde edilmiş olup, İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın genel anlamda bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. İnternet sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte birlikte, bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

Uyarı Notu : “Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”