VIOP Strateji: Endeks Kontratı 29 Ağustos 2018

BIST 30 endeksinde 112950 direncine yakın bölgede günü tamamladı. Endeks gün içerisinde 112990 seviyesini aşamadığı için bu seviyeden kısa süreli kar realizasyonu izlendi. Endeksin güçlenmesi açısından ilerleyen günlerde 112950 seviyesinin üzerindeki seyri önemli olacaktır. Bunu başaramazsa kazançlarını kısmi de olsa geri vermek isteyebilir. Endekste olası geri çekilmelerde, 109400 bölgesinin önemi yüksek olabilir. Bu destek noktasının altındaki hareketlenme endekste ivme kaybını tetikleyebilir. 

Spot piyasada yukarı yönde tepkinin sürme ihtimalini göz önünde bulundurursak BIST 30 VIOP kontratında kısa pozisyonlar riskli olabilir. Mevcut uzun pozisyonlar 109400 seviyesi stop loss alınarak bir süre daha korunabilir. Spot piyasada endeks 112950 seviyesinin üzerine yerleşmeye başlarsa VIOP kontratında ilave uzun pozisyon denemesi yapılabilir. 

Dirençler: 112950 / 116100 / 120700
Destekler: 111000 / 109400 / 107200 

VIOP Strateji: Endeks Kontratı 29 Ağustos 2018
SIKÇA SORULAN SORULAR

Tüm sorularınızın cevabı için önce
Sıkça Sorulan Sorular​ bölümümüzü
ziyaret edebilirsiniz.

Borsa piyasalarının avantajları hakkında bilgi edinmek, ücretsiz eğitim alarak bilinçli Borsa yatırımı yapmak ya da bu piyasayı daha yakından tanımak için lütfen formu doldurunuz...
Lütfen tüm alanları doldurunuz.
Tebrikler! Kaydınız başarı ile alınmıştır.
Ulukartal

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
bir Ulukartal Holding iştirakidir.
İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Vadeli
İşlemler ve Opsiyonlar Borsası, Borsa
İstanbul, Takasbank, TSPB ve Merkezi
Kayıt Kuruluşu Üyesidir.

Risk Uyarısı : Kaldıraçlı piyasa işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı piyasa işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Kaldıraçlı piyasa, yatırılan paranın tamamını kaybetme riski içerdiğinden her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Bu nedenle işlem yapmaya karar vermeden önce karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir.

www.integralviop.com internet sitesindeki her türlü iç ve dış piyasa tablo ve grafikler, bu konularda hizmet veren üçüncü kişi kurumlardan elde edilmiş olup, İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın genel anlamda bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. İnternet sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte birlikte, bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

Uyarı Notu : “Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”