VIOP Strateji: Endeks Kontratı 27 Haziran 2018

BIST30 endeksi 117500 direncine yakın noktalara kadar yükselişinin ardından tekrar hafif geri çekiliyor. Kısa vadeli 60dk 'lık grafikte Endeksi  116200-117500 aralığında izliyoruz. Endeks şimdilik bu aralıkta dalgalanıyor. Buna paralel olarak VIOP endeks kontratında BIST30 endeksinin 116200 seviyesine yakın noktalara gerilemesinde uzun, 117500 direncine yakın noktalara yükselmesinde kısa pozisyonlar denenebilir. Buna karşın endeksin 116200 desteğini kırması durumunda ise uzun pozisyonların tekinli olmak amacıyla kapatılmasında fayda olurken, yeni kısa pozisyonlar denenebilir. Yine yukarı tarafta ise BIST 30 endeksinin 117500 direncini kırması durumunda mevcut kısa pozisyonların temkinli olmak amacıyla kapatılması uygun olurken, yeni uzun pozisyonlar denenebilir. 

Not: En yakın vade Haziran vadeli VIOP kontratı olup vade sonu Cuma günü dolacaktır. İşlemlerin ağustos vadeli F_XU0300818 kontratına kaydırılması sağlıklı olacaktır. 


VIOP Strateji: Endeks Kontratı 27 Haziran 2018
SIKÇA SORULAN SORULAR

Tüm sorularınızın cevabı için önce
Sıkça Sorulan Sorular​ bölümümüzü
ziyaret edebilirsiniz.

Borsa piyasalarının avantajları hakkında bilgi edinmek, ücretsiz eğitim alarak bilinçli Borsa yatırımı yapmak ya da bu piyasayı daha yakından tanımak için lütfen formu doldurunuz...
Lütfen tüm alanları doldurunuz.
Tebrikler! Kaydınız başarı ile alınmıştır.
Ulukartal

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
bir Ulukartal Holding iştirakidir.
İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Vadeli
İşlemler ve Opsiyonlar Borsası, Borsa
İstanbul, Takasbank, TSPB ve Merkezi
Kayıt Kuruluşu Üyesidir.

Risk Uyarısı : Kaldıraçlı piyasa işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı piyasa işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Kaldıraçlı piyasa, yatırılan paranın tamamını kaybetme riski içerdiğinden her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Bu nedenle işlem yapmaya karar vermeden önce karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir.

www.integralviop.com internet sitesindeki her türlü iç ve dış piyasa tablo ve grafikler, bu konularda hizmet veren üçüncü kişi kurumlardan elde edilmiş olup, İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın genel anlamda bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. İnternet sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte birlikte, bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

Uyarı Notu : “Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”