VIOP Strateji: Endeks Kontratı 26 Haziran 2018

BİST30 endeksi gün içerisinde 22 günlük ortalamasına denk gelen 120430 seviyesini yukarı yönde geçti ancak bu seviye üzerinde yerleşmekte başarılı olamadı ve günü 115000 seviyesi yakınlarından sonlandırdı. 30 endekste zaman zaman yukarı yönlü tepkiler gelmesi beklenebilir. Buna karşın 30 endeksteki teknik görünüm halen daha zayıf. 30 endeks 116300 direnç seviyesi üzerinde yerleşik seyirler göstermesi takdirde yukarı yönlü hareket daha da netleşebilir. Buna karşın 116300 seviyesi üzerinde kapanışların gerçekleşememesi halinde zayıf seyir sürebilir.

Piyasalarda dalgalanmaların sürmesi tehlikesine karşı VIOP kontratında bir süre pozisyonsuz izlemek daha doğru olabilir. Ancak pozisyon düşünüldüğünde, VIOP endeks kontratında BIST30 endeksinin 116300 seviyesi üzerinde günlük kapanışlar yapması durumunda endekste bu seviye veya 116000 seviyesi stop loss alınarak uzun pozisyon denemeleri düşünülebilir. Bu durumda kısa pozisyonlar tedbir amaçlı kapatılabilir. BIST30 endeksinin 116000 seviyesinin altında kalması durumunda ise bu seviye stop loss alınarak yeni  kısa pozisyon denenebilir.

Destekler: 116300 / 116000 / 114614

Dirençler: 119500 / 121100 / 124700VIOP Strateji: Endeks Kontratı 26 Haziran 2018
SIKÇA SORULAN SORULAR

Tüm sorularınızın cevabı için önce
Sıkça Sorulan Sorular​ bölümümüzü
ziyaret edebilirsiniz.

Borsa piyasalarının avantajları hakkında bilgi edinmek, ücretsiz eğitim alarak bilinçli Borsa yatırımı yapmak ya da bu piyasayı daha yakından tanımak için lütfen formu doldurunuz...
Lütfen tüm alanları doldurunuz.
Tebrikler! Kaydınız başarı ile alınmıştır.
Ulukartal

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
bir Ulukartal Holding iştirakidir.
İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Vadeli
İşlemler ve Opsiyonlar Borsası, Borsa
İstanbul, Takasbank, TSPB ve Merkezi
Kayıt Kuruluşu Üyesidir.

Risk Uyarısı : Kaldıraçlı piyasa işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı piyasa işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Kaldıraçlı piyasa, yatırılan paranın tamamını kaybetme riski içerdiğinden her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Bu nedenle işlem yapmaya karar vermeden önce karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir.

www.integralviop.com internet sitesindeki her türlü iç ve dış piyasa tablo ve grafikler, bu konularda hizmet veren üçüncü kişi kurumlardan elde edilmiş olup, İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın genel anlamda bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. İnternet sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte birlikte, bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

Uyarı Notu : “Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”