VIOP Strateji: Endeks Kontratı 22 Haziran 2018

BİST30 endeksi 116300 direncini geçmeye çalışıyor. Endeksin bu seviye üzerine yükselselmesi ve yerleşmesi durumunda ilk etapta tepki 117500 seviyesine doğru güçlenebilir. Buna karşın endeksin 116300 seviyesi üzerine yerleşmekte başarısız kalması durumunda ise satış baskısını tekrar görebiliriz. Son birkaç gün gün içi grafiklerde göstergelerin güçlendiğini görmekteyiz. Büyük resim halen zayıf ancak kısa vadeli günlük oluşumlar pozitif. 

VIOP endeks kontratında BIST30 endeksinin 116300 seviyesi üzerinde günlük kapanış yapmasının ardından bu seviye veya 116000 seviyesi stop loss alınarak uzun pozisyon denemeleri düşünülebilir. VİOP endeks kontratında endeksin 116300 seviyesi üzerine yerleştiğinin anlaşılması durumunda veya endeksin 117500 seviyesini geçmesi durumunda halen mevcut kısa pozisyonların kapatılmasında fayda olabilir. BIST30 endeksinin 116000 seviyesinin altında kalması durumunda ise bu seviye stop loss alınarak yeni  kısa pozisyon denenebilir. 

Destekler: 116000 / 114614 / 112800 
Dirençler: 116300 / 117500 / 119500


VIOP Strateji: Endeks Kontratı 22 Haziran 2018
SIKÇA SORULAN SORULAR

Tüm sorularınızın cevabı için önce
Sıkça Sorulan Sorular​ bölümümüzü
ziyaret edebilirsiniz.

Borsa piyasalarının avantajları hakkında bilgi edinmek, ücretsiz eğitim alarak bilinçli Borsa yatırımı yapmak ya da bu piyasayı daha yakından tanımak için lütfen formu doldurunuz...
Lütfen tüm alanları doldurunuz.
Tebrikler! Kaydınız başarı ile alınmıştır.
Ulukartal

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
bir Ulukartal Holding iştirakidir.
İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Vadeli
İşlemler ve Opsiyonlar Borsası, Borsa
İstanbul, Takasbank, TSPB ve Merkezi
Kayıt Kuruluşu Üyesidir.

Risk Uyarısı : Kaldıraçlı piyasa işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı piyasa işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Kaldıraçlı piyasa, yatırılan paranın tamamını kaybetme riski içerdiğinden her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Bu nedenle işlem yapmaya karar vermeden önce karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir.

www.integralviop.com internet sitesindeki her türlü iç ve dış piyasa tablo ve grafikler, bu konularda hizmet veren üçüncü kişi kurumlardan elde edilmiş olup, İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın genel anlamda bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. İnternet sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte birlikte, bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

Uyarı Notu : “Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”