VIOP Strateji: Endeks Kontratı 21 Eylül 2018

BIST 30 endeksi hareketli ortalamalarının üzerindeki seyrini koruyor ancak 120000 seviyesinin üzerine yerleşmekte zorlanıyor. Endeksin 120000 üzerine yerleşebilmesi için ilk etapta 119600 seviyesinin üzerinde kalıcı bir alan oluşturması gerekebilir. Bunu başarması durumunda yukarı yönde hareketini korumasını bekleyebiliriz. Buna karşın, son günlerdeki kazançların ardından endekste olası geri çekilmeleri kar realizasyonu olarak yorumlayabiliriz. Bu durumda, 118000 en yakın destek noktası olarak izlenebilir. Olası geri çekilmeler durumunda, satış baskısının başladığını söylemek için erken olduğunu da belirtmekte fayda var. 


BIST 30 endeksi spot piyasada yukarı yönde hareketini korumaya devam ediyor. Dolayısıyla, VIOP kontratında mevcut uzun pozisyonlar 115500 seviyesi stop loss alınarak korunabilir. İlave ek uzun pozisyonlar içinse 119600 seviyesinin üzerinde yerleşik seyirlerin görülmesinde fayda var. Yeni kısa pozisyon için ortam riskli olmaya devam ederken, mevcut kısa pozisyonlar temkinli olmak amacıyla kademeli bir şekilde kapatılabilir.  


Dirençler: 119600 / 121720 / 124165


Destekler: 118000 / 115500 / 114000


VIOP Strateji: Endeks Kontratı 21 Eylül 2018
SIKÇA SORULAN SORULAR

Tüm sorularınızın cevabı için önce
Sıkça Sorulan Sorular​ bölümümüzü
ziyaret edebilirsiniz.

Borsa piyasalarının avantajları hakkında bilgi edinmek, ücretsiz eğitim alarak bilinçli Borsa yatırımı yapmak ya da bu piyasayı daha yakından tanımak için lütfen formu doldurunuz...
Lütfen tüm alanları doldurunuz.
Tebrikler! Kaydınız başarı ile alınmıştır.
Ulukartal

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
bir Ulukartal Holding iştirakidir.
İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Vadeli
İşlemler ve Opsiyonlar Borsası, Borsa
İstanbul, Takasbank, TSPB ve Merkezi
Kayıt Kuruluşu Üyesidir.

Risk Uyarısı : Kaldıraçlı piyasa işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı piyasa işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Kaldıraçlı piyasa, yatırılan paranın tamamını kaybetme riski içerdiğinden her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Bu nedenle işlem yapmaya karar vermeden önce karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir.

www.integralviop.com internet sitesindeki her türlü iç ve dış piyasa tablo ve grafikler, bu konularda hizmet veren üçüncü kişi kurumlardan elde edilmiş olup, İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın genel anlamda bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. İnternet sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte birlikte, bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

Uyarı Notu : “Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”