VIOP Strateji: Endeks Kontratı 20 Temmuz

BIST 30 endeksinde 112800 seviyesinin üzerinde güçlendiğini gözlemliyoruz. Endeks bu desteğin üzerinde seyrini koruduğu için kazançlarını genişletmeye çalışıyor. Teknik göstergelerinde de yavaş yavaş bir iyileşme dikkat çekmekte. 112800 seviyesi üzerinde kaldıkça 116255 seviyesindeki 22-günlük ortalama direnci test edilebilir. Endeksin bu hareketini sürdürmesi ve daha da güçlenmesi açısından 22 günlük HO denk gelen 116255 seviyesinin üzerine yerleşmesi gerekiyor. Bunu başaramazsa bu durumda endekste yeniden 112800 seviyesine doğru kar realizasyonları beklenebilir. Endekste olası geri çekilmelerin devamı durumunda 112800 seviyesini güçlü destek noktası olarak izlemeye devam ediyoruz. Bu destek noktasının altında kapanışlar oluşmadığı müddetçe endeksin iştahını korumasını bir süre daha bekleyebiliriz. 

BIST 30 VIOP kontratında kısa pozisyonlar için ortam pek uygun değil. Ancak, spot piyasada endeksin 116255 direncine doğru yükselişinde yorulması durumunda yeni kısa pozisyon açmak isteyen yatırımcılar kısa süreli olarak bu direnç bölgelerinden deneme yapabilirler. Daha sağlıklı kısa pozisyonlar içinse spot piyasada endeksin 112800 desteğinin altında güçlü kapanışlar oluşturması gerekiyor. Gün içi al-sat stratejilerinizde spot piyasada (BIST30) 112800 seviyesi stop loss alınarak yeni uzun pozisyon denemesi yapılabilir. Daha uzun vadeli uzun pozisyonlar içinse endeksin 116255 seviyesine denk gelen ortalamasının üzerinde kalıcı bir alan oluşturmasında fayda var. Mevcut uzun pozisyonlar 112800 seviyesi stop loss alınarak bir süre daha korunabilir.


VIOP Strateji: Endeks Kontratı 20 Temmuz
SIKÇA SORULAN SORULAR

Tüm sorularınızın cevabı için önce
Sıkça Sorulan Sorular​ bölümümüzü
ziyaret edebilirsiniz.

Borsa piyasalarının avantajları hakkında bilgi edinmek, ücretsiz eğitim alarak bilinçli Borsa yatırımı yapmak ya da bu piyasayı daha yakından tanımak için lütfen formu doldurunuz...
Lütfen tüm alanları doldurunuz.
Tebrikler! Kaydınız başarı ile alınmıştır.
Ulukartal

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
bir Ulukartal Holding iştirakidir.
İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Vadeli
İşlemler ve Opsiyonlar Borsası, Borsa
İstanbul, Takasbank, TSPB ve Merkezi
Kayıt Kuruluşu Üyesidir.

Risk Uyarısı : Kaldıraçlı piyasa işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı piyasa işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Kaldıraçlı piyasa, yatırılan paranın tamamını kaybetme riski içerdiğinden her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Bu nedenle işlem yapmaya karar vermeden önce karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir.

www.integralviop.com internet sitesindeki her türlü iç ve dış piyasa tablo ve grafikler, bu konularda hizmet veren üçüncü kişi kurumlardan elde edilmiş olup, İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın genel anlamda bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. İnternet sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte birlikte, bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

Uyarı Notu : “Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”