VIOP Strateji: Endeks Kontratı 19 Eylül 2018

BIST 30 endeksi 22-50 günlük HO üzerindeki seyrini son üç işlem günü süresinde koruduğu gözleniyor. Endeksin gelecek günlerde yukarı yönlü hareketini koruması için 115500 destek seviyesi (50-günlük ortalama) üzerinde göstereceği performans önemli olacak. Endeksin bu seviye üzerine yerleşmesi ilerleyen günlerde yukarı hareketlerin güçlenme şansını artırabilir. Endeks açısından yukarıda 118000 direnci öne çıkmakta ve şayet bu seviyenin üzerine çıkabilirse 119600 direncini test etmesi muhtemel olabilir.  

BIST 30 endeksinin spot piyasada XU030 endeksinin 115500 seviyesi üzerinde kalıyor olması VİOP endeks kontratında yeni kısa pozisyonları şu aşamada riskli bırakıyor. Yeni uzun pozisyon düşünen yatırımcılar ise acele etmemekle birlikte 118000 üzerindeki seyirlerin kalıcığını görmesi gerekebilir. Spot BİST30 endeksi bu seviyeden güçlü alımlar ile karşılaşırsa yeni uzun pozisyonlar denenebilir. Mevcut uzun pozisyonlar ise 115500 endeks seviyesi stop loss alınarak bir süre daha korunabilir. 


Dirençler: 118000 / 119600
Destekler: 115500 (50 Günlük HO)  / 114000 (22 Günlük HO) / 113000


VIOP Strateji: Endeks Kontratı 19 Eylül 2018
SIKÇA SORULAN SORULAR

Tüm sorularınızın cevabı için önce
Sıkça Sorulan Sorular​ bölümümüzü
ziyaret edebilirsiniz.

Borsa piyasalarının avantajları hakkında bilgi edinmek, ücretsiz eğitim alarak bilinçli Borsa yatırımı yapmak ya da bu piyasayı daha yakından tanımak için lütfen formu doldurunuz...
Lütfen tüm alanları doldurunuz.
Tebrikler! Kaydınız başarı ile alınmıştır.
Ulukartal

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
bir Ulukartal Holding iştirakidir.
İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Vadeli
İşlemler ve Opsiyonlar Borsası, Borsa
İstanbul, Takasbank, TSPB ve Merkezi
Kayıt Kuruluşu Üyesidir.

Risk Uyarısı : Kaldıraçlı piyasa işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı piyasa işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Kaldıraçlı piyasa, yatırılan paranın tamamını kaybetme riski içerdiğinden her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Bu nedenle işlem yapmaya karar vermeden önce karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir.

www.integralviop.com internet sitesindeki her türlü iç ve dış piyasa tablo ve grafikler, bu konularda hizmet veren üçüncü kişi kurumlardan elde edilmiş olup, İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın genel anlamda bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. İnternet sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte birlikte, bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

Uyarı Notu : “Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”