VİOP Strateji: Endeks Kontratı (18 Eylül)

BIST 30 endeks için 115500 seviyesini izlemeye devam ediyoruz. Bu seviye 50 günlük ortalamasına denk geliyor ve bu ortalamanın 30 endeks için iyi çalıştığını düşünmekteyiz. 30 endeks 115500 seviyesi üzerindeki seyrini korumaya devam ettiği sürece önümüzdeki günlerde ilk etapta 118000 seviyesine doğru yükseliş potansiyelini koruyabilir. 115500 seviyesi üzerinde satışların karşılanamaması halinde 114000 (22 günlük ort.) seviyesi ilk izleyeceğimiz destek noktası olacaktır.

Bu yaklaşıma paralel olarak BIST 30 endeksinin spot piyasada 115500 seviyesi üzerinde kalmayı sürdürdüğü sürece kısa pozisyonlar riskli olabilir. Mevcut uzun pozisyonlar 115500 seviyesi stop loss alınarak korunabilir. İlave uzun pozisyonlar için ise 118000 seviyesini beklemekte fayda var. Buna karşın 30 endeksin spot fiyatta 115500 altına sarkması halinde temkinli olmak adına uzun pozisyonlar sonlandırılabilir. 


VİOP Strateji: Endeks Kontratı (18 Eylül)
SIKÇA SORULAN SORULAR

Tüm sorularınızın cevabı için önce
Sıkça Sorulan Sorular​ bölümümüzü
ziyaret edebilirsiniz.

Borsa piyasalarının avantajları hakkında bilgi edinmek, ücretsiz eğitim alarak bilinçli Borsa yatırımı yapmak ya da bu piyasayı daha yakından tanımak için lütfen formu doldurunuz...
Lütfen tüm alanları doldurunuz.
Tebrikler! Kaydınız başarı ile alınmıştır.
Ulukartal

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
bir Ulukartal Holding iştirakidir.
İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Vadeli
İşlemler ve Opsiyonlar Borsası, Borsa
İstanbul, Takasbank, TSPB ve Merkezi
Kayıt Kuruluşu Üyesidir.

Risk Uyarısı : Kaldıraçlı piyasa işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı piyasa işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Kaldıraçlı piyasa, yatırılan paranın tamamını kaybetme riski içerdiğinden her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Bu nedenle işlem yapmaya karar vermeden önce karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir.

www.integralviop.com internet sitesindeki her türlü iç ve dış piyasa tablo ve grafikler, bu konularda hizmet veren üçüncü kişi kurumlardan elde edilmiş olup, İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın genel anlamda bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. İnternet sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte birlikte, bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

Uyarı Notu : “Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”