VIOP Strateji: Endeks Kontratı 12 Haziran 2018

BIST 30 endeksinde ani ve sert dalgalanmalar devam etmekte. Dünkü alımlar endekste dönüş sinyali olabilir ancak bunu söylemek için erken. 120100 bugün için en yakın direnç seviyemiz. Bu seviyenin üzerine yerleşmesi durumunda endekste yükseliş 121100 direncine doğru devam edebilir. Ancak görünümün halen zayıf olduğunu hatırlamakta fayda var. Sert yükselişler olduğu sert düşüşlerde her an görülebilir. 

VIOP Endeks kontratında tahmin etmenin oldukça zor olduğu bir dönemden geçiyoruz. Saatlik grafiklerde BIST 30 endeksi 119600 seviyesindeki 50 birimlik ortalamasına ulaştı ve bu nokta direnç görevi görüyor. Bu noktadan itibaren uzun poziyon açmak endeks direnç seviyesi olduğu için riskli olabilir. Uzun pozisyon açmak için BIST30 endeksinin 119600 seviyesi üzerine yerleştiğini görmekte fayda var. Daha temkinli yatırımcılar uzun pozisyon açmak için endeksin 120100 seviyesini geçmesini de bekleyebilirler. Endeksin bu seviyelerin üzerine yükselmesi aynı zamanda kısa pozisyonların kapatılmasını gerektirecektir çünkü yükseliş daha yüksek seviyelere doğru devam edebilir. Buna karşın BIST30 endeksinin 119600 seviyesini geçmekte başarısız olması durumunda ise geri çekilmeler gözlenebilir. Bu durumda kısa pozisyonlar denenebilir. Endeksin 118600 seviyesinin altına sarkmaya başlaması durumunda ilave kısa pozisyonlar denenebilir. Mevcut uzun pozisyonlar için 119600 endeks stop loss seviyesi olarak alınabilir. 

Destekler: 118600 / 116497 / 114614 
Dirençler: 119600 / 120100 / 121100


VIOP Strateji: Endeks Kontratı 12 Haziran 2018
SIKÇA SORULAN SORULAR

Tüm sorularınızın cevabı için önce
Sıkça Sorulan Sorular​ bölümümüzü
ziyaret edebilirsiniz.

Borsa piyasalarının avantajları hakkında bilgi edinmek, ücretsiz eğitim alarak bilinçli Borsa yatırımı yapmak ya da bu piyasayı daha yakından tanımak için lütfen formu doldurunuz...
Lütfen tüm alanları doldurunuz.
Tebrikler! Kaydınız başarı ile alınmıştır.
Ulukartal

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
bir Ulukartal Holding iştirakidir.
İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Vadeli
İşlemler ve Opsiyonlar Borsası, Borsa
İstanbul, Takasbank, TSPB ve Merkezi
Kayıt Kuruluşu Üyesidir.

Risk Uyarısı : Kaldıraçlı piyasa işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı piyasa işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Kaldıraçlı piyasa, yatırılan paranın tamamını kaybetme riski içerdiğinden her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Bu nedenle işlem yapmaya karar vermeden önce karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir.

www.integralviop.com internet sitesindeki her türlü iç ve dış piyasa tablo ve grafikler, bu konularda hizmet veren üçüncü kişi kurumlardan elde edilmiş olup, İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın genel anlamda bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. İnternet sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte birlikte, bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

Uyarı Notu : “Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”