VIOP Strateji: Endeks Kontratı 10 Temmuz 2018

BIST 30 endeksi 50 günlük ortalamasına denk gelen 122300 seviyesinin altında günü tamamladı. 122300 seviyesine kadar 30 endekste oluşan performansı oldukça başarılı bulmaktayız. Buna karşın 30 endeksin ortalaması üzerine yerleşmekte zorlanması halinde kar satışlarının hız kazanabileceğini ve 119500 destek seviyesine doğru aşağı yönlü bir eğilim oluşabileceğini düşünmekteyiz. Bu nedenle 122300 direnç seviyesi oldukça yakından izlenmeli. Diğer yandan 30 endekste güçlü performansın 122300 üzerinde karşılanmaya devam etmesi ve bu seviye üzerinde yerleşik seyirlerin oluşması halinde ise ilk etapta 124250 direnç seviyesine doğru alımlar güçlenebilir.

BIST 30 endeksi için 50 günlük ortalamasına denk gelen 122300 seviyesini oldukça önemli görmekteyiz. 30 endeks bu seviye yakınlarında kapattı ancak 122300 seviyesi üzerine yerleşik seyirlerde başarısız kalınması halinde kar satışlarının gelebileceğini düşünmekteyiz. Bu fikre paralel olarak VİOP30 vadeli sözleşmesinde temkinli olarak mevcut uzun pozisyonlar kapatılabilir. İlave uzun pozisyonlar için spot piyasada 122300 seviyesinden üzeri beklenebilir. Spot piyasada 119500 seviyesi aşağı yönde kırılmadığı sürece mevcut ortamda kısa pozisyonlar riskli olabilir.

Dirençler: 122300 / 124250 
Destekler: 119500 / 117800 / 116800  


VIOP Strateji: Endeks Kontratı 10 Temmuz 2018
SIKÇA SORULAN SORULAR

Tüm sorularınızın cevabı için önce
Sıkça Sorulan Sorular​ bölümümüzü
ziyaret edebilirsiniz.

Borsa piyasalarının avantajları hakkında bilgi edinmek, ücretsiz eğitim alarak bilinçli Borsa yatırımı yapmak ya da bu piyasayı daha yakından tanımak için lütfen formu doldurunuz...
Lütfen tüm alanları doldurunuz.
Tebrikler! Kaydınız başarı ile alınmıştır.
Ulukartal

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
bir Ulukartal Holding iştirakidir.
İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Vadeli
İşlemler ve Opsiyonlar Borsası, Borsa
İstanbul, Takasbank, TSPB ve Merkezi
Kayıt Kuruluşu Üyesidir.

Risk Uyarısı : Kaldıraçlı piyasa işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı piyasa işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Kaldıraçlı piyasa, yatırılan paranın tamamını kaybetme riski içerdiğinden her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Bu nedenle işlem yapmaya karar vermeden önce karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir.

www.integralviop.com internet sitesindeki her türlü iç ve dış piyasa tablo ve grafikler, bu konularda hizmet veren üçüncü kişi kurumlardan elde edilmiş olup, İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın genel anlamda bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. İnternet sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte birlikte, bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

Uyarı Notu : “Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”