VİOP Strateji: Endeks Kontratı (10 Ekim)

BİST30 endeksi iki günlük işlem süresince pozitif seyrini korudu. Dün 119530 seviyesini aşarak önemli bir nokta üzerinde kapanış gerçekleştiren BİST30 endeksinin bu seviye üzerinde tutunması 121100 direnç seviyesinin konuşulması adına önem arz ediyor. Şayet endeks bu hamlesinde başarılı olabilirse 121100 direnci sonrasında 124760 ikinci direnç noktasına doğru atakların oluşması imkan tanıyabilir. Teknik göstergelerde RSI alım için işaret vermesine karşın MACD 0 eşik seviyesi üzerinde seyretmesine karşın henüz aynı güçlü görünümden bahsetmek zor. Bu nedenle direnç seviyeleri üzerinde çok güçlü bir görünüm oluşmadıkça fiyatta yorulmaların oluşması ve bunun satış baskısına neden olması beklenebilir. Böyle bir durumda 119530 ara destek noktasının ardından 117000 ana destek noktasına karşı dikkatli olmak gerekebilir.

BİST30 spot piyasada 119530 seviyesi üzerinde bir kapanış gerçekleştirmesi yukarı yönlü trendin başladığı anlamına gelmeyebilir. Dolayısıyla bu fiyat hareketi karşısında VİOP endeks kontratında aceleci olup yeni uzun pozisyonlar açmak yerine bir süre spot endeksteki görünümü takip etmek daha uygun olabilir. Fakat spot endeksin bu seviye üzerindeki ısrarcılığını koruması gelecek periyotlarda alım fırsatı yaratabilir. Aksi durumda ise spot endeksin takip edilen bu fiyat hareketi devam etmeyip aşağı yönlü uzaması durumunda, bu nokta VİOP kontratında stop loss alınarak yeni kısa pozisyon denemeleri düşünülebilir. 


Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.


VİOP Strateji: Endeks Kontratı (10 Ekim)
SIKÇA SORULAN SORULAR

Tüm sorularınızın cevabı için önce
Sıkça Sorulan Sorular​ bölümümüzü
ziyaret edebilirsiniz.

Borsa piyasalarının avantajları hakkında bilgi edinmek, ücretsiz eğitim alarak bilinçli Borsa yatırımı yapmak ya da bu piyasayı daha yakından tanımak için lütfen formu doldurunuz...
Lütfen tüm alanları doldurunuz.
Tebrikler! Kaydınız başarı ile alınmıştır.
Ulukartal

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
bir Ulukartal Holding iştirakidir.
İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Vadeli
İşlemler ve Opsiyonlar Borsası, Borsa
İstanbul, Takasbank, TSPB ve Merkezi
Kayıt Kuruluşu Üyesidir.

Risk Uyarısı : Kaldıraçlı piyasa işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı piyasa işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Kaldıraçlı piyasa, yatırılan paranın tamamını kaybetme riski içerdiğinden her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Bu nedenle işlem yapmaya karar vermeden önce karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir.

www.integralviop.com internet sitesindeki her türlü iç ve dış piyasa tablo ve grafikler, bu konularda hizmet veren üçüncü kişi kurumlardan elde edilmiş olup, İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın genel anlamda bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. İnternet sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte birlikte, bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

Uyarı Notu : “Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”