VİOP Strateji: Endeks Kontratı (09 Ekim)

BİST30 endeksi haftanın ilk gününü 22 ve 50 günlük ortalamaların üzerine çıkarak sonlandırdı. Bu noktada 30 endekste yukarı yönlü performansı devam etmesi adına 119000 seviyesi üzerinde kalıcı bir seyir izleyip izleyemeyeceği önemli olacak. 119000 seviyesi üzerine yerleşik seyirler olması halinde 121100 seviyesine doğru momentum kazanması beklenebilir. Aksi takdirde 30 endekste 50 günlük ortalamasına denk gelen 117000 seviyesine doğru gevşeme potansiyeli artabilir.

Bu düşünceye paralel olarak risk almak isteyen yatırımcılar için BIST30 VIOP kontratında spot fiyattaki 119000 seviyesi stop loss alınarak uzun pozisyonlar denenebilir. İlave uzun pozisyonlar için 121100 seviyesi üzeri beklenmesi daha sağlıklı olur. Buna karşın havanın tersine dönmesi ve spot fiyatta 119000 seviyesinin altında oluşabilecek tabloda temkinli olmak adına uzun pozisyonlar kapatılarak bir süre endeksin seyrini izlemek yararlı olabilir.
VİOP Strateji: Endeks Kontratı (09 Ekim)
SIKÇA SORULAN SORULAR

Tüm sorularınızın cevabı için önce
Sıkça Sorulan Sorular​ bölümümüzü
ziyaret edebilirsiniz.

Borsa piyasalarının avantajları hakkında bilgi edinmek, ücretsiz eğitim alarak bilinçli Borsa yatırımı yapmak ya da bu piyasayı daha yakından tanımak için lütfen formu doldurunuz...
Lütfen tüm alanları doldurunuz.
Tebrikler! Kaydınız başarı ile alınmıştır.
Ulukartal

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
bir Ulukartal Holding iştirakidir.
İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Vadeli
İşlemler ve Opsiyonlar Borsası, Borsa
İstanbul, Takasbank, TSPB ve Merkezi
Kayıt Kuruluşu Üyesidir.

Risk Uyarısı : Kaldıraçlı piyasa işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı piyasa işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Kaldıraçlı piyasa, yatırılan paranın tamamını kaybetme riski içerdiğinden her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Bu nedenle işlem yapmaya karar vermeden önce karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir.

www.integralviop.com internet sitesindeki her türlü iç ve dış piyasa tablo ve grafikler, bu konularda hizmet veren üçüncü kişi kurumlardan elde edilmiş olup, İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın genel anlamda bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. İnternet sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte birlikte, bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

Uyarı Notu : “Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”