VIOP Strateji: Endeks Kontratı - 09 Ağustos

BIST30 endeksi 50 günlük ortalamasına denk gelen 117400 seviyesi üzerinde ikinci gün kapanışı gerçekleştirdi. Özellikle son zamanlarda 50 günlük ortalamasına kadar olan yükselişler 30 endekste satış baskısıyla karşılanıyordu. Bu noktada 50 günlük ortalamasının üzerine çıkmasını olumlu karşılıyoruz. Ancak 30 endeksi için aceleci olmamakta ve 117400 seviyesi üzerinde yerleşik bir seyir izleyip izlemeyeceğini takip etmekte fayda var. Endeksin 117400 üzerine yerleşmesi durumunda ilerleyen günlerde yukarı yönlü eğilimler güçlenebilir ve 120000 direncinin üzerini zorlayabilir. 

Bu beklentiye paralel olarak BIST 30 VIOP Kontratında bu noktadan itibaren kısa pozisyonlar riskli olabilir. Hala mevcut kısa pozisyonlar için 120000 endeks seviyesi stop loss alınablir. Uzun pozisyonlar için ise 117600 endeks seviyesi stop loss alınarak korunabilir ve yeni pozisyonlar denenebilir.


VIOP Strateji: Endeks Kontratı - 09 Ağustos
SIKÇA SORULAN SORULAR

Tüm sorularınızın cevabı için önce
Sıkça Sorulan Sorular​ bölümümüzü
ziyaret edebilirsiniz.

Borsa piyasalarının avantajları hakkında bilgi edinmek, ücretsiz eğitim alarak bilinçli Borsa yatırımı yapmak ya da bu piyasayı daha yakından tanımak için lütfen formu doldurunuz...
Lütfen tüm alanları doldurunuz.
Tebrikler! Kaydınız başarı ile alınmıştır.
Ulukartal

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
bir Ulukartal Holding iştirakidir.
İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Vadeli
İşlemler ve Opsiyonlar Borsası, Borsa
İstanbul, Takasbank, TSPB ve Merkezi
Kayıt Kuruluşu Üyesidir.

Risk Uyarısı : Kaldıraçlı piyasa işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı piyasa işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Kaldıraçlı piyasa, yatırılan paranın tamamını kaybetme riski içerdiğinden her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Bu nedenle işlem yapmaya karar vermeden önce karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir.

www.integralviop.com internet sitesindeki her türlü iç ve dış piyasa tablo ve grafikler, bu konularda hizmet veren üçüncü kişi kurumlardan elde edilmiş olup, İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın genel anlamda bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. İnternet sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte birlikte, bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

Uyarı Notu : “Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”