VIOP Strateji: Dolar Kontratı

USD/TL kuru takip ettiğimiz 4.6850 direncinin üzerinde kalamadığı için yukarı yönde tepkisinde çok güçlü olamıyor. Ancak, kurun geri çekilmelerde de sınırlı kaldığı dikkat çekiyor. Kur şu sıralarda biraz hareketli olduğu için gün içerisinde 4.6850 seviyesinin üzerine doğru deneme hareketi yapmasını bekleyebiliriz. 


VIOP Dolar kontratında mevcut kısa pozisyonlar için spot piyasada 4.6850 seviyesi stop loss olarak alınabilir. Yeni kısa pozisyon içinse dolar kurunun 4.6280 seviyesinin altında kapanışların görülmesi daha uygun olacaktır. Mevcut uzun pozisyonlar için 4.6280 seviyesi stop loss alınarak bir süre daha korunabilir. Yeni uzun pozisyonlar için iki strateji denenebilir. İlk olarak, spot kur 4.5750 seviyesine doğru gerilemeyi başarır ve bu seviyenin altına doğru hareketinde zorlanırsa bu seviyelerden yeni uzun pozisyon düşünülebilir. İkincisi ise spot kur 4.6850 direncini kırmayı başarırsa bu durumda da yeni uzun pozisyon fırsatının doğduğunu söyleyebiliriz.  


 


VIOP Strateji: Dolar Kontratı
SIKÇA SORULAN SORULAR

Tüm sorularınızın cevabı için önce
Sıkça Sorulan Sorular​ bölümümüzü
ziyaret edebilirsiniz.

Borsa piyasalarının avantajları hakkında bilgi edinmek, ücretsiz eğitim alarak bilinçli Borsa yatırımı yapmak ya da bu piyasayı daha yakından tanımak için lütfen formu doldurunuz...
Lütfen tüm alanları doldurunuz.
Tebrikler! Kaydınız başarı ile alınmıştır.
Ulukartal

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
bir Ulukartal Holding iştirakidir.
İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Vadeli
İşlemler ve Opsiyonlar Borsası, Borsa
İstanbul, Takasbank, TSPB ve Merkezi
Kayıt Kuruluşu Üyesidir.

Risk Uyarısı : Kaldıraçlı piyasa işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı piyasa işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Kaldıraçlı piyasa, yatırılan paranın tamamını kaybetme riski içerdiğinden her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Bu nedenle işlem yapmaya karar vermeden önce karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir.

www.integralviop.com internet sitesindeki her türlü iç ve dış piyasa tablo ve grafikler, bu konularda hizmet veren üçüncü kişi kurumlardan elde edilmiş olup, İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın genel anlamda bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. İnternet sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte birlikte, bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

Uyarı Notu : “Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”