VIOP Strateji: Dolar Kontratı

USD/TL bu hafta 4.45 seviyesine kadar gerilemesine karşın bu seviyenin altına doğru hareket etmekte zorlandığı için yeniden yukarı yönde tepki vermeye başladı. Bu hareketi nedeniyle kurun bir süre daha geri çekilmelerde sınırlı kalmasını bekleyebiliriz. 240 dk lık grafikte incelediğimizde, kurun alçalan kanalının üst bölgesinde yatay bir bant içerisinde olduğu dikkat çekiyor. Kanalının dışında olması yükselişini tetikliyor. Aynı zamanda, kur iki hareketli ortalamasının üzerinde de seyrediyor. Ortalamalardan en yakını 4.5615 seviyesinden geçerken, bir sonraki 4.5262 seviyesine denk geliyor. Bu seviyeler destek noktaları olabilir ve kur bu destek noktalarının üzerinde kaldığı müddetçe yukarı yönde tepkisini korumak isteyecektir. Buna karşın, güçlenmesi içinse yatay bandın üst sınırı olan ve bu sabah test ettiği 4.63 bölgesini izliyoruz. Bu direnç noktasının üzerine yerleşmekte şimdilik zorlandı ancak bir sonraki denemesinde ısrarcı olursa 4.73 seviyesi yukarıda hedeflenebilir. Bu seviyede bir sonraki yatay bandın üst sınırı olarak gözlemleniyor. 


VIOP Dolar kontratında, kısa pozisyonlar için bir süre daha beklenmeli. Özellikle kur 4.50 altındaki kapanışlarda zorlandığı müddetçe yeni kısa pozisyon stratejilerinden uzak durmak gerekebilir. Kur, 4.5615 seviyesinin üzerinde kaldığı müddetçe yukarı yönde iştahını koruyabilir bu durumda yeni uzun pozisyonlar denenebilir. Mevcut uzun pozisyonlarda bir süre daha korunabilir.


VIOP Strateji: Dolar Kontratı
SIKÇA SORULAN SORULAR

Tüm sorularınızın cevabı için önce
Sıkça Sorulan Sorular​ bölümümüzü
ziyaret edebilirsiniz.

Borsa piyasalarının avantajları hakkında bilgi edinmek, ücretsiz eğitim alarak bilinçli Borsa yatırımı yapmak ya da bu piyasayı daha yakından tanımak için lütfen formu doldurunuz...
Lütfen tüm alanları doldurunuz.
Tebrikler! Kaydınız başarı ile alınmıştır.
Ulukartal

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
bir Ulukartal Holding iştirakidir.
İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Vadeli
İşlemler ve Opsiyonlar Borsası, Borsa
İstanbul, Takasbank, TSPB ve Merkezi
Kayıt Kuruluşu Üyesidir.

Risk Uyarısı : Kaldıraçlı piyasa işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı piyasa işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Kaldıraçlı piyasa, yatırılan paranın tamamını kaybetme riski içerdiğinden her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Bu nedenle işlem yapmaya karar vermeden önce karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir.

www.integralviop.com internet sitesindeki her türlü iç ve dış piyasa tablo ve grafikler, bu konularda hizmet veren üçüncü kişi kurumlardan elde edilmiş olup, İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın genel anlamda bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. İnternet sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte birlikte, bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

Uyarı Notu : “Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”