VIOP Strateji: Dolar Kontratı 4 Temmuz 2018

USDTRY paritesi 4.6820 seviyesinde izlediğimiz direnç çizgisini kırdı ve 4.7230 direncini test etti. Kur şimdilik 4.7230 direnci altında kararsız hareket ediyor. direnç seviyesini test etmesinin ardından etkili bir geri çekilme görülmüyor. Kısa vadeli günlük grafiklerde göstergeler güçlü görünüyor ve yukarı eğilimi destekliyor. Dolar kurunun 4.7230 direncinin altında kendisine bir destek yaratıp yaratmayacağını izleyeceğiz. Dolar kurunun direnç seviyesine yakın noktalarda destek yaratması ilerleyen süreçte yeniden yukarı yönlü bir atak olasılığını güçlendirebilir. 

VIOP Dolar kontratında halen kısa pozisyonlar mevcutsa, dolarTL kurunda 4.7230 seviyesi stop loss alınarak beklenebilir. Yeni uzun pozisyonlar için ise acele etmemekte fayda var. Dolar kurunun 4.7230 direncini geçmesi durumunda ilave uzun pozisyonlar denenebilir. Buna karşın dolar kurunun bu hareketi sonrasında 4.70 seviyesinin altına doğru gerilemeye devam etmesi durumunda ise uzun pozisyonlar tedbir amaçlı kapatılabilir. 


VIOP Strateji: Dolar Kontratı 4 Temmuz 2018
SIKÇA SORULAN SORULAR

Tüm sorularınızın cevabı için önce
Sıkça Sorulan Sorular​ bölümümüzü
ziyaret edebilirsiniz.

Borsa piyasalarının avantajları hakkında bilgi edinmek, ücretsiz eğitim alarak bilinçli Borsa yatırımı yapmak ya da bu piyasayı daha yakından tanımak için lütfen formu doldurunuz...
Lütfen tüm alanları doldurunuz.
Tebrikler! Kaydınız başarı ile alınmıştır.
Ulukartal

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
bir Ulukartal Holding iştirakidir.
İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Vadeli
İşlemler ve Opsiyonlar Borsası, Borsa
İstanbul, Takasbank, TSPB ve Merkezi
Kayıt Kuruluşu Üyesidir.

Risk Uyarısı : Kaldıraçlı piyasa işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı piyasa işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Kaldıraçlı piyasa, yatırılan paranın tamamını kaybetme riski içerdiğinden her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Bu nedenle işlem yapmaya karar vermeden önce karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir.

www.integralviop.com internet sitesindeki her türlü iç ve dış piyasa tablo ve grafikler, bu konularda hizmet veren üçüncü kişi kurumlardan elde edilmiş olup, İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın genel anlamda bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. İnternet sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte birlikte, bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

Uyarı Notu : “Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”