VIOP Strateji: Dolar Kontratı 31 Ağustos 2018

USDTRY paritesi dün tatil günü 8.83 seviyesine doğru başlattığı yükselişin ardından bu sabah geri çekiliyor. DolarTL ilk etapta 6.64 seviyesindeki desteğin altına çekilmiş durumda. İlerleyen saatlerde 6.64 seviyesine doğru yeniden tepkiler görebiliriz. Ancak kur 6.64 seviyesi altında kalmaya deam ederse geri çekilme ilk olarak 6.50 ardından bu seviyeninde altında olursa 6.30 seviyesine doğru sürebilir. Buna karşın Dolar kurunun tekrar 6.64 seviyesi üzerine çıkması durumunda ise yukarı hareket güçlenebilir. 

Dolar kontratında mevcut kısa pozisyonlar için 6.64 dolar seviyesi stop loss alınarak korunabilir. 6.50 yada 6.30 seviyeleri olması durumunda kar realizasyonları yapmak mümkün. Mevcut uzun pozisyonlar için ise 6.50 seviyesinin kısa vadede stop loss alınmasında fayda olabilir. Dolar kurunun 6.64 seviyesine tekrar yükselmesi ancak bu seviyeyi geçememesi durumunda ilave kısa vadeli kısa pozisyon denemeleri yapılabilir. VIOP Strateji: Dolar Kontratı 31 Ağustos 2018
SIKÇA SORULAN SORULAR

Tüm sorularınızın cevabı için önce
Sıkça Sorulan Sorular​ bölümümüzü
ziyaret edebilirsiniz.

Borsa piyasalarının avantajları hakkında bilgi edinmek, ücretsiz eğitim alarak bilinçli Borsa yatırımı yapmak ya da bu piyasayı daha yakından tanımak için lütfen formu doldurunuz...
Lütfen tüm alanları doldurunuz.
Tebrikler! Kaydınız başarı ile alınmıştır.
Ulukartal

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
bir Ulukartal Holding iştirakidir.
İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Vadeli
İşlemler ve Opsiyonlar Borsası, Borsa
İstanbul, Takasbank, TSPB ve Merkezi
Kayıt Kuruluşu Üyesidir.

Risk Uyarısı : Kaldıraçlı piyasa işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı piyasa işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Kaldıraçlı piyasa, yatırılan paranın tamamını kaybetme riski içerdiğinden her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Bu nedenle işlem yapmaya karar vermeden önce karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir.

www.integralviop.com internet sitesindeki her türlü iç ve dış piyasa tablo ve grafikler, bu konularda hizmet veren üçüncü kişi kurumlardan elde edilmiş olup, İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın genel anlamda bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. İnternet sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte birlikte, bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

Uyarı Notu : “Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”