VIOP Strateji: Dolar Kontratı (27 Ocak 2020)

DolarTL kuru bu sabah forex piyasalarında 5.95 sınırında seyrediyor. Kur Cuma gününe göre hafif yukarıda. Çin’de ortaya çıkan Corona virüsü güvenli liman algısını çalıştırmış görünüyor. Buna paralel ABD Dolarına yönelik talep oluşmuş durumda ve ABD doları küresel piyasalarda değer kazanıyor. Bu gelişme karşısında GOÜ para birimlerinde ABD doları karşısında zayıf seyirler izliyoruz. TL’de buna dahil. Dolar kurundaki yukarı eğilimin yataya yakın olmak suretiyle çok hafif bir şekilde devam etmesi beklenebilir. 

Dolar kontratında kısa pozisyon açmak ya da kısa pozisyonları ısrarlı bir şekilde sürdürmek yanıltıcı olabilir. Kurda sert hareketler beklemiyor olsak da yine de hafif yukarı eğilim sürebilir. Spot kurun 5.95 seviyesi üzerine yerleşmesi durumunda ilave uzun pozisyonlar denenebilir. Bu durumda kısa pozisyonlarda ısrarcı olmamakta fayda var. 

Spot Dolar kuru teknik seviyeler 

Destekler: 5.94/ 5.92/ 5.90 / 5.84

Dirençler: 5.95 / 5.97 / 6.0 / 6.14VIOP Strateji: Dolar Kontratı (27 Ocak 2020)
SIKÇA SORULAN SORULAR

Tüm sorularınızın cevabı için önce
Sıkça Sorulan Sorular​ bölümümüzü
ziyaret edebilirsiniz.

Borsa piyasalarının avantajları hakkında bilgi edinmek, ücretsiz eğitim alarak bilinçli Borsa yatırımı yapmak ya da bu piyasayı daha yakından tanımak için lütfen formu doldurunuz...
Lütfen tüm alanları doldurunuz.
Tebrikler! Kaydınız başarı ile alınmıştır.
Ulukartal

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
bir Ulukartal Holding iştirakidir.
İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Vadeli
İşlemler ve Opsiyonlar Borsası, Borsa
İstanbul, Takasbank, TSPB ve Merkezi
Kayıt Kuruluşu Üyesidir.

Risk Uyarısı : Kaldıraçlı piyasa işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı piyasa işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Kaldıraçlı piyasa, yatırılan paranın tamamını kaybetme riski içerdiğinden her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Bu nedenle işlem yapmaya karar vermeden önce karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir.

www.integralviop.com internet sitesindeki her türlü iç ve dış piyasa tablo ve grafikler, bu konularda hizmet veren üçüncü kişi kurumlardan elde edilmiş olup, İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın genel anlamda bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. İnternet sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte birlikte, bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

Uyarı Notu : “Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”