VİOP Strateji: Dolar Kontratı (21 Kasım)

Teknik analiz: USDTL’de 5.30 ile 5.55 arasındaki dalgalanma sürüyor. Göstergelerde hafif yukarıya doğru toparlanma var ancak henüz dolar yükselişe geçti şeklinde bir yorum yapmak için erken olabilir. Göstergeler halen zayıf. 5.40 seviyesinin üzerine yükselirse Ağustos ayından itibaren başlayan düşüş trendinin dışına çıkmış olacak. Bu ilk sinyal olarak alınabilir. Ana sinyal ise 5.55 seviyesi üzerine yerleşmesi durumunda olacak. Böyle bir gelişme dolar kurundaki aşağı yönlü eğilimin sona erdiğini artık yukarı yönlü bir eğilimin başladığını gösterecek. 5.30 desteğinin kırılması durumunda ise satış baskısı güçlenebilir. Hareket etmek için dolar kurunun bu aralığın dışına çıkması gerekli. 5.30-5.55 aralığı hangi yöne kırılırsa, hareket o yöne doğru hızlanabilir. 

Dolar VIOP kontratında, mevcut kısa pozisyonlar 5.55 seviyesi stop loss alınarak sürdürülebilir. Yeni kısa pozisyon denemesi içinse spot piyasada kurun 5.30 seviyesinin altında kapanış gerçekleştirmesi daha sağlıklı olacaktır. Mevcut uzun pozisyonlarda 5.25 seviyesi stop loss olarak belirlenip devam ettirilebilir. İlave uzun pozisyonlar içinse beklemek daha doğru olacaktır.   Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. 

Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.


VİOP Strateji: Dolar Kontratı (21 Kasım)
SIKÇA SORULAN SORULAR

Tüm sorularınızın cevabı için önce
Sıkça Sorulan Sorular​ bölümümüzü
ziyaret edebilirsiniz.

Borsa piyasalarının avantajları hakkında bilgi edinmek, ücretsiz eğitim alarak bilinçli Borsa yatırımı yapmak ya da bu piyasayı daha yakından tanımak için lütfen formu doldurunuz...
Lütfen tüm alanları doldurunuz.
Tebrikler! Kaydınız başarı ile alınmıştır.
Ulukartal

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
bir Ulukartal Holding iştirakidir.
İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Vadeli
İşlemler ve Opsiyonlar Borsası, Borsa
İstanbul, Takasbank, TSPB ve Merkezi
Kayıt Kuruluşu Üyesidir.

Risk Uyarısı : Kaldıraçlı piyasa işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı piyasa işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Kaldıraçlı piyasa, yatırılan paranın tamamını kaybetme riski içerdiğinden her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Bu nedenle işlem yapmaya karar vermeden önce karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir.

www.integralviop.com internet sitesindeki her türlü iç ve dış piyasa tablo ve grafikler, bu konularda hizmet veren üçüncü kişi kurumlardan elde edilmiş olup, İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın genel anlamda bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. İnternet sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte birlikte, bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

Uyarı Notu : “Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”