VIOP Strateji: Dolar Kontratı 19 Temmuz 2018

Teknik Analiz: USDTRY paritesi 4.877 seviyesi altında kalmakta zorlanıyor. Bu nedenle paritede denge bulunduğu 4.80 seviyesine doğru eğilin korunduğunu izliyoruz. Genel olarak Kur geri çekilmek istiyor ancak bu hareketinde daha da başarılı olabilmesi açısından 4.77 altında kapanışların görülmesi gerekiyor. Bunu başaramadığı müddetçe geri çekilmelerde sınırlı kalabilir.

VIOP Dolar kontratında, dolar kuru spotta 4.77 altındaki seyrini koruyamadı ve tekrar 4.80 seviyesine doğru eğilimini korudu. Bu nedenle kısa pozisyonlar bu süreçte riske girebilir. Mevcut ortamda 4.80 seviyesi stop loss alınarak uzun pozisyonlar denenebilir. karşın, uzun vadeli ve sağlıklı yeni uzun pozisyon denemesi içinse spot piyasada 4.85 seviyesinin üzerinde güçlü kapanışların görülmesi gerekiyor. İlave uzun pozisyonlar için 4.85 üzerindeki kapanışlar beklenebilir.


VIOP Strateji: Dolar Kontratı 19 Temmuz 2018
SIKÇA SORULAN SORULAR

Tüm sorularınızın cevabı için önce
Sıkça Sorulan Sorular​ bölümümüzü
ziyaret edebilirsiniz.

Borsa piyasalarının avantajları hakkında bilgi edinmek, ücretsiz eğitim alarak bilinçli Borsa yatırımı yapmak ya da bu piyasayı daha yakından tanımak için lütfen formu doldurunuz...
Lütfen tüm alanları doldurunuz.
Tebrikler! Kaydınız başarı ile alınmıştır.
Ulukartal

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
bir Ulukartal Holding iştirakidir.
İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Vadeli
İşlemler ve Opsiyonlar Borsası, Borsa
İstanbul, Takasbank, TSPB ve Merkezi
Kayıt Kuruluşu Üyesidir.

Risk Uyarısı : Kaldıraçlı piyasa işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı piyasa işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Kaldıraçlı piyasa, yatırılan paranın tamamını kaybetme riski içerdiğinden her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Bu nedenle işlem yapmaya karar vermeden önce karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir.

www.integralviop.com internet sitesindeki her türlü iç ve dış piyasa tablo ve grafikler, bu konularda hizmet veren üçüncü kişi kurumlardan elde edilmiş olup, İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın genel anlamda bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. İnternet sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte birlikte, bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

Uyarı Notu : “Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”