VIOP Strateji: Dolar Kontratı 16 Temmuz 2018

 USDTRY paritesi yeni rekorun ardından 4.8180 ile 4.88 arasında sıkışma yaşıyor. Rekoru görmesinin ardından gerilemekte zorlanması, yukarı yönlü iştahın halen devam ediyor olabileceğini göstermekte. Bu sıkışmanın hangi yöne bozulursa o yöne doğru hareketler sertleşebilir. DolarTL kurunun 4.88 direncini geçmesi durumunda ilk etapta 4.92 direnci test edilebilir. Buna karşın 4.8180 desteğinin kırılması durumunda ise 4.77 destekğine doğru uzama oluşabilir. Dolar'da ateşin düşmeye başladığını söylemek için 4.77 desteğinin altına gerilemesinde ilk etapta fayda var. Yukarıda ise 4.92 üzerinde kalıcı seyirlerin oluşması durumunda 4.97 ve üzeri seviyelerin oluşma şansı artacaktır. 

Buna paralel olarak VIOP dolar kontratında yni pozisyon açmak için acele etmemekte fayda olabilir. Dolar kurunun 4.88 direncini kırması durumunda bu seviye stop loss alınarak uzun pozisyon, Dolar kurunun 4.8180 desteğini kırması durumunda ise yine bu seviye stop loss alınarak kısa pozisyon denenebilir. Ancak daha iddialı kısa pozisyonların 4.77 desteğinin kırılması durumunda denenmesi daha sağlıklı. yine daha iddialı uzun pozisyonların ise 4.92 direncinin geçilmesi durumunda denenmesi faydalı olabilir. Bunun dışında 4.8180 ile 4.88 aralığında yatay banttan faydalanmakta mümkün olabilir. Ancak bunun için çok kısa vadeli düşünülmesi doğru olacaktır. 


VIOP Strateji: Dolar Kontratı 16 Temmuz 2018
SIKÇA SORULAN SORULAR

Tüm sorularınızın cevabı için önce
Sıkça Sorulan Sorular​ bölümümüzü
ziyaret edebilirsiniz.

Borsa piyasalarının avantajları hakkında bilgi edinmek, ücretsiz eğitim alarak bilinçli Borsa yatırımı yapmak ya da bu piyasayı daha yakından tanımak için lütfen formu doldurunuz...
Lütfen tüm alanları doldurunuz.
Tebrikler! Kaydınız başarı ile alınmıştır.
Ulukartal

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
bir Ulukartal Holding iştirakidir.
İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Vadeli
İşlemler ve Opsiyonlar Borsası, Borsa
İstanbul, Takasbank, TSPB ve Merkezi
Kayıt Kuruluşu Üyesidir.

Risk Uyarısı : Kaldıraçlı piyasa işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı piyasa işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Kaldıraçlı piyasa, yatırılan paranın tamamını kaybetme riski içerdiğinden her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Bu nedenle işlem yapmaya karar vermeden önce karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir.

www.integralviop.com internet sitesindeki her türlü iç ve dış piyasa tablo ve grafikler, bu konularda hizmet veren üçüncü kişi kurumlardan elde edilmiş olup, İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın genel anlamda bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. İnternet sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte birlikte, bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

Uyarı Notu : “Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”