VIOP Strateji: Dolar Kontratı 13 Haziran 2018

DolarTL paritesi bugün oldukça volatil bir gün geçiriyor. Spor dolar kuru 4.6850 seviyesindeki gün için  direncinin üzerinde kalamadı ve geri çekildi ancak 4.6280 seviyesindeki destek noktası üzerinden alımlarla karşılaşıyor. DolarTL kuru 4.6280 desteğinin altına gerilerse yeniden 4.5750 desteğine doğru geri çekilme görülebilir. Buna karşın 4.6280 seviyesi üzerinde ısrarlı bir şekilde seyrine devam etmesi durumunda ilerleyen süreçte 4.6850 direnci yeniden zorlanabilir. 

Bu bilgiler ışığında VIOP dolar kontratında mevcut kısa pozisyonlar için spot kurda 4.6850 seviyesi stop loss olarak alınabilir. Mevcut uzun pozisyonlar için ise 4.6280 seviyesi stop loss alınabilir. Yeni uzun pozisyon için dolar kurunun 4.5750 seviyesine gerilemesi ya da 4.6850 direncini kırması daha uygun olacaktır. Yeni kısa pozisyon için ise dolar kurunun 4.6280 desteğini kırması beklenebilir.

Bu akşam Fed toplantısı bulunuyor. Beklentilere paralel bir sonuç çıkması piyasalarda fazla hareketliliğe neden olmayabilir. Ancak beklentilerin üzerinde daha şahin ya da daha güvercin bir söylem ABD dolarında sert hareketlere neden olabilir. Bu nedenle fed öncesinde pozisyonların gözden geçirilmesinde fayda var.  

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

VIOP Strateji: Dolar Kontratı 13 Haziran 2018
SIKÇA SORULAN SORULAR

Tüm sorularınızın cevabı için önce
Sıkça Sorulan Sorular​ bölümümüzü
ziyaret edebilirsiniz.

Borsa piyasalarının avantajları hakkında bilgi edinmek, ücretsiz eğitim alarak bilinçli Borsa yatırımı yapmak ya da bu piyasayı daha yakından tanımak için lütfen formu doldurunuz...
Lütfen tüm alanları doldurunuz.
Tebrikler! Kaydınız başarı ile alınmıştır.
Ulukartal

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
bir Ulukartal Holding iştirakidir.
İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Vadeli
İşlemler ve Opsiyonlar Borsası, Borsa
İstanbul, Takasbank, TSPB ve Merkezi
Kayıt Kuruluşu Üyesidir.

Risk Uyarısı : Kaldıraçlı piyasa işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı piyasa işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Kaldıraçlı piyasa, yatırılan paranın tamamını kaybetme riski içerdiğinden her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Bu nedenle işlem yapmaya karar vermeden önce karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir.

www.integralviop.com internet sitesindeki her türlü iç ve dış piyasa tablo ve grafikler, bu konularda hizmet veren üçüncü kişi kurumlardan elde edilmiş olup, İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın genel anlamda bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. İnternet sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte birlikte, bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

Uyarı Notu : “Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”