VİOP Strateji: Dolar Kontratı (06 Kasım)

Teknik Analiz: USDTL kuru ağustos ayından bu yana en düşük seviyesine geriledi. Kur, dün ve bugün 5.30 seviyesine kadar düşüş kaydetmesine karşın şimdilik bu seviyenin altına hareket etmekte zorlandı. Ancak, genel görünümde kurdaki kademeli düşüşün devam ettiğini öngörürsek, ilerleyen süreçte 5.30 altı deneme hareketlerini de bekleyebiliriz. Unutmamak gerek, kademeli bir şekilde aşağı yönlü eğilim içerisinde olduğu için belli destek noktalarından zaman zaman gelebilecek tepki alımlarına karşı dikkatli olmak gerekebilir. Ancak, kurdaki tepki alımlarını yeni bir hareket olarak yorumlamamakla beraber, bu tarz yükselişin agresif olmasını da beklemediğimizi belirtebiliriz. Kurun 100 günlük ortalamasına denk gelen 5.59 seviyesinin üzerine doğru aniden yükselmesi, yeniden agresifleşmeye başladığını gösterebilir. Buna karşın, 5.30 seviyesinin altında da 5.21 ilk etapta izlenebilir.

Dolar VIOP kontratında, mevcut kısa pozisyonlar 5.59 seviyesi stop loss alınarak korunmaya devam edebilir. Temkinli olmak amacıyla, mevcut uzun pozisyonların kapatılmasının uygun olabileceğini düşünüyoruz. Riski seven yatırımcılar, mevcut uzun pozisyonlarını kapatmak istemezse bu durumda 5.21 seviyesini stop loss alarak bir süre daha portföylerinde koruyabilirler. Spot piyasada, Dolar kurunda kademeli bir düşüş eğilimi izlendiği için VIOP kontratında yeni uzun pozisyon için bir süre beklemek daha doğru olacaktır. İlave kısa pozisyon denemesi içinse spot piyasada kurun 5.21 seviyesinin altında kalıcı bir seyir oluşturması gerekebilir. 

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.


VİOP Strateji: Dolar Kontratı (06 Kasım)
SIKÇA SORULAN SORULAR

Tüm sorularınızın cevabı için önce
Sıkça Sorulan Sorular​ bölümümüzü
ziyaret edebilirsiniz.

Borsa piyasalarının avantajları hakkında bilgi edinmek, ücretsiz eğitim alarak bilinçli Borsa yatırımı yapmak ya da bu piyasayı daha yakından tanımak için lütfen formu doldurunuz...
Lütfen tüm alanları doldurunuz.
Tebrikler! Kaydınız başarı ile alınmıştır.
Ulukartal

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
bir Ulukartal Holding iştirakidir.
İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Vadeli
İşlemler ve Opsiyonlar Borsası, Borsa
İstanbul, Takasbank, TSPB ve Merkezi
Kayıt Kuruluşu Üyesidir.

Risk Uyarısı : Kaldıraçlı piyasa işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı piyasa işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Kaldıraçlı piyasa, yatırılan paranın tamamını kaybetme riski içerdiğinden her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Bu nedenle işlem yapmaya karar vermeden önce karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir.

www.integralviop.com internet sitesindeki her türlü iç ve dış piyasa tablo ve grafikler, bu konularda hizmet veren üçüncü kişi kurumlardan elde edilmiş olup, İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın genel anlamda bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. İnternet sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte birlikte, bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

Uyarı Notu : “Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”