VIOP Strateji: Dolar Kontratı (01 Kasım)

Teknik Analiz: USDTL kuru bu hafta içerisinde 5.45 seviyesinden aldığı destekle yeniden yukarı yönde hareket ediyor. Ancak kurun hareketinin yeni bir trend başlangıcı olduğunu söylemek için erken olduğunu düşünüyoruz. Kurun yükselişinde daha inatçı olabilmesi adından 5.70 ve üzerine doğru yerleşmesi gerekebilir. Bunu başaramadığı müddetçe yükselişinde zayıf kalabilir ve geri çekilmeler beklenebilir. Diğer yandan, kurda bu hafta 5.50 seviyesinin altını konuşmaya başladığımız için kritik seviyeler olduğunu gözlemliyoruz. Kurun yeniden 5.50 seviyesinin altına doğru hareket etmesi ve ısrarcı olması 5.45 seviyesine doğru geri çekilmesini tetikleyebilir. Daha da rahatlayabilmesi adına 5.45 seviyesinin altında kalıcı bir alan oluşturmasını doğru buluyoruz. Bunu başaramadığı müddetçe geri çekilmeler sınırlı kalabilir. 

USDTL kurunun bu hareketi karşısında, VIOP kontratı için yeni kısa ve yeni uzun pozisyon denemelerinden bir süre daha uzak kalmanın doğru olabileceğini düşünüyoruz. Mevcut kısa pozisyonlarda 5.70 seviyesi stop loss, mevcut uzun pozisyonlarda ise 5.45 seviyesi stop loss olarak belirlenip korunabilir. Sabırsız yatırımcılar içinse Dolar kuru gün içerisinde 5.60 seviyesinin üzerine yeniden yükselir ancak kalıcı olamazsa bu durumda kısa süreli olmak şartıyla ilave kısa pozisyon denemesi yapılabilir. 

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.


VIOP Strateji: Dolar Kontratı (01 Kasım)
SIKÇA SORULAN SORULAR

Tüm sorularınızın cevabı için önce
Sıkça Sorulan Sorular​ bölümümüzü
ziyaret edebilirsiniz.

Borsa piyasalarının avantajları hakkında bilgi edinmek, ücretsiz eğitim alarak bilinçli Borsa yatırımı yapmak ya da bu piyasayı daha yakından tanımak için lütfen formu doldurunuz...
Lütfen tüm alanları doldurunuz.
Tebrikler! Kaydınız başarı ile alınmıştır.
Ulukartal

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
bir Ulukartal Holding iştirakidir.
İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Vadeli
İşlemler ve Opsiyonlar Borsası, Borsa
İstanbul, Takasbank, TSPB ve Merkezi
Kayıt Kuruluşu Üyesidir.

Risk Uyarısı : Kaldıraçlı piyasa işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı piyasa işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Kaldıraçlı piyasa, yatırılan paranın tamamını kaybetme riski içerdiğinden her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Bu nedenle işlem yapmaya karar vermeden önce karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir.

www.integralviop.com internet sitesindeki her türlü iç ve dış piyasa tablo ve grafikler, bu konularda hizmet veren üçüncü kişi kurumlardan elde edilmiş olup, İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın genel anlamda bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. İnternet sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte birlikte, bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

Uyarı Notu : “Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”