VİOP Strateji: BIST 30 Endeks Kontratı (22 Ekim)

BİST30 endeksi 22 günlük ortalamasına denk gelen 121000 seviyesi üzerinde kalmakta zorlandı. Şimdilik 22 ve 50 günlük ortalamaların arasında sıkışmış bir endeks izlenebilir. Endeksteki güç kaybın 50 günlük ortalamasına denk gelen 117600 seviyesi yakınlarından gelebilecek tepkilerle toparlanma eğilimine geçmesi beklenebilir. Buna karşın 117600 seviyesinin altında oluşabilecek satışlar 30 endeksteki güçlü duruşu zorlaştıracaktır. Buna karşın endeksin tekrar 121000 seviyesi üzerine çıkması ve bu seviye üzerinde yerleşmesi halinde 123500 direnç seviyesine doğru yükselme potansiyeli aratabilir.

Bu yaklaşıma paralel olarak BİST30 VIOP kontratında, spot fiyatta mevcut kısa pozisyonlar 121000 seviyesi stop loss alınarak korunabilir. İlave kısa pozisyonlar için spot fiyatta 117600 seviyesinin aşağı yönde geçilmesi beklenebilir. Uzun pozisyonların spot fiyatta 121000 seviyesi üzerinde güçlenme olmadığı sürece denenmemesinde fayda olabilir. 


VİOP Strateji: BIST 30 Endeks Kontratı (22 Ekim)
SIKÇA SORULAN SORULAR

Tüm sorularınızın cevabı için önce
Sıkça Sorulan Sorular​ bölümümüzü
ziyaret edebilirsiniz.

Borsa piyasalarının avantajları hakkında bilgi edinmek, ücretsiz eğitim alarak bilinçli Borsa yatırımı yapmak ya da bu piyasayı daha yakından tanımak için lütfen formu doldurunuz...
Lütfen tüm alanları doldurunuz.
Tebrikler! Kaydınız başarı ile alınmıştır.
Ulukartal

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
bir Ulukartal Holding iştirakidir.
İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Vadeli
İşlemler ve Opsiyonlar Borsası, Borsa
İstanbul, Takasbank, TSPB ve Merkezi
Kayıt Kuruluşu Üyesidir.

Risk Uyarısı : Kaldıraçlı piyasa işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı piyasa işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Kaldıraçlı piyasa, yatırılan paranın tamamını kaybetme riski içerdiğinden her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Bu nedenle işlem yapmaya karar vermeden önce karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir.

www.integralviop.com internet sitesindeki her türlü iç ve dış piyasa tablo ve grafikler, bu konularda hizmet veren üçüncü kişi kurumlardan elde edilmiş olup, İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın genel anlamda bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. İnternet sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte birlikte, bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

Uyarı Notu : “Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”