VİOP Strateji: BIST 30 Endeks Kontratı - 19 Kasım

BİST30 endeksi ortalamalarını test etmesine karşın yükseliş potansiyelini net bir şekilde saylayamıyor. 30 endekste 50 günlük ortalama 118200 seviyesine denk gelmekte. 30 endeks bu seviye altında kalmaya devam ettiği sürece 115300 destek seviyesine doğru gün içi gevşeme eğilimini sürdürebilir. Buna karşın endeksin 118200 üzerinde yerleşmesi halinde 119450 seviyesine doğru yükselme potansiyeli yakalayabilir.

Bu yaklaşımla birlikte BIST30 VIOP kontratında 118200 seviyesi stop loss alınarak mevcut kısa pozisyonlar sürdürülebilir. İlave kısa pozisyonlar için şimdilik aceleci olmamakta fayda var. Buna karşın gün içerisinde spot fiyat olan 118200 seviyesi üzerinde saatlik kapanış olması halinde, temkinli olmak amacıyla kısa pozisyonlar sonlandırılabilir. Spotta 118200 üzerinde yerleşik seyirler olması halinde bu seviye stop loss alınarak uzun pozisyonlar denenebilir.


VİOP Strateji: BIST 30 Endeks Kontratı - 19 Kasım
SIKÇA SORULAN SORULAR

Tüm sorularınızın cevabı için önce
Sıkça Sorulan Sorular​ bölümümüzü
ziyaret edebilirsiniz.

Borsa piyasalarının avantajları hakkında bilgi edinmek, ücretsiz eğitim alarak bilinçli Borsa yatırımı yapmak ya da bu piyasayı daha yakından tanımak için lütfen formu doldurunuz...
Lütfen tüm alanları doldurunuz.
Tebrikler! Kaydınız başarı ile alınmıştır.
Ulukartal

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
bir Ulukartal Holding iştirakidir.
İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Vadeli
İşlemler ve Opsiyonlar Borsası, Borsa
İstanbul, Takasbank, TSPB ve Merkezi
Kayıt Kuruluşu Üyesidir.

Risk Uyarısı : Kaldıraçlı piyasa işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı piyasa işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Kaldıraçlı piyasa, yatırılan paranın tamamını kaybetme riski içerdiğinden her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Bu nedenle işlem yapmaya karar vermeden önce karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir.

www.integralviop.com internet sitesindeki her türlü iç ve dış piyasa tablo ve grafikler, bu konularda hizmet veren üçüncü kişi kurumlardan elde edilmiş olup, İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın genel anlamda bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. İnternet sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte birlikte, bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

Uyarı Notu : “Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”