VİOP Strateji: BIST 30 Endeks Kontratı - 14 Kasım

BİST30 endeksinde BİST100 endeksine paralel bir şekilde günü primli bir şekilde tamamladı. 115300 seviyesini destek haline getiren endeksin yükselişini koruyabilmesi adına birkaç gün daha bu seviye üzerinde kalıcı kapanışlar görmeye ihtiyaç var. Teknik görünüm halen daha zayıf ve bu nedenle direnç bölgelerinde yaşanacak satışlar, destek alanına doğru uzamaların oluşmasına neden olabilir. 115300 ilk izlenecek desten noktası olabileceği gibi satışların bu seviyenin altına geçmesi durumunda ise 113800 seviyesi ikinci bir alt destek noktası olara hedeflenebilir. 

BİST30 endeksindeki zayıf teknik görünüm sürüyor. Bu nedenle endeksin bir günlük primli kapanışının ardından VİOP endeks kontratında alım yönlü bir karar için aceleci olmamakta fayda var. Spot BİST30 endeksinin 115800 seviyesi üzerindeki seyrini kalıcı hale getirmesi durumunda yeni uzun pozisyonlar VİOP kontratında değerlendirilebilir ve böyle bir durumda mevcut kısa pozisyonlarında kapatılması uygun olabilir. Yeni kısa pozisyonlar için spot BİST30 endekisnde 113800 altındaki seyirlerin oluşmasına ihtiyaç var.


VİOP Strateji: BIST 30 Endeks Kontratı - 14 Kasım
SIKÇA SORULAN SORULAR

Tüm sorularınızın cevabı için önce
Sıkça Sorulan Sorular​ bölümümüzü
ziyaret edebilirsiniz.

Borsa piyasalarının avantajları hakkında bilgi edinmek, ücretsiz eğitim alarak bilinçli Borsa yatırımı yapmak ya da bu piyasayı daha yakından tanımak için lütfen formu doldurunuz...
Lütfen tüm alanları doldurunuz.
Tebrikler! Kaydınız başarı ile alınmıştır.
Ulukartal

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
bir Ulukartal Holding iştirakidir.
İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Vadeli
İşlemler ve Opsiyonlar Borsası, Borsa
İstanbul, Takasbank, TSPB ve Merkezi
Kayıt Kuruluşu Üyesidir.

Risk Uyarısı : Kaldıraçlı piyasa işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı piyasa işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Kaldıraçlı piyasa, yatırılan paranın tamamını kaybetme riski içerdiğinden her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Bu nedenle işlem yapmaya karar vermeden önce karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir.

www.integralviop.com internet sitesindeki her türlü iç ve dış piyasa tablo ve grafikler, bu konularda hizmet veren üçüncü kişi kurumlardan elde edilmiş olup, İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın genel anlamda bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. İnternet sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte birlikte, bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

Uyarı Notu : “Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”