VİOP Strateji: BIST 30 Endeks Kontratı - 03 Aralık

BIST 30 endeksi 50 günlük ortalamasına denk gelen 118500 seviyesi üzerinde kalmaya niyetli görünüyor. MACD teknik olarak pozitif bölgeye geçme eğiliminde ancak genel hareketi yatay. Güçlü bir momentum yok. BIST 30 endeksin 118500 seviyesi üzerinde kalmaya devam ettiği sürece yükseliş potansiyeli artabilir. Bu durumda ilerleyen günlerde 121000 seviyesine doğru yükseliş eğilimi görmemiz mümkün. Buna karşın endeksin 118500 seviyesi üzerine yükselmekte başarısız kalması durumunda 117200 seviyesine doğru gevşeme eğilimi yaşanabilir. 

Bu yaklaşıma paralel olarak, BIST30 endeksi 118500 seviyesi üzerinde kaldığı sürece VIOP endeks kontratında uzun pozisyonlar bu seviye stop alınarak denenebilir. Endeksin 118500 seviyesi üzerine oturması durumunda kısa pozisyonlar riskli olacaktır. BISY30 endeksinin gün sonunda 118500 seviyesi üzerine yükselmekte başarısız kalması durumunda ise kısa pozisyonlar korunabilir ve yeni kısa pozisyonlar denenebilir. Ancak mevcut rüzgar yukarı yönlü görünüyor. 


VİOP Strateji: BIST 30 Endeks Kontratı - 03 Aralık
SIKÇA SORULAN SORULAR

Tüm sorularınızın cevabı için önce
Sıkça Sorulan Sorular​ bölümümüzü
ziyaret edebilirsiniz.

Borsa piyasalarının avantajları hakkında bilgi edinmek, ücretsiz eğitim alarak bilinçli Borsa yatırımı yapmak ya da bu piyasayı daha yakından tanımak için lütfen formu doldurunuz...
Lütfen tüm alanları doldurunuz.
Tebrikler! Kaydınız başarı ile alınmıştır.
Ulukartal

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
bir Ulukartal Holding iştirakidir.
İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Vadeli
İşlemler ve Opsiyonlar Borsası, Borsa
İstanbul, Takasbank, TSPB ve Merkezi
Kayıt Kuruluşu Üyesidir.

Risk Uyarısı : Kaldıraçlı piyasa işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı piyasa işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Kaldıraçlı piyasa, yatırılan paranın tamamını kaybetme riski içerdiğinden her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Bu nedenle işlem yapmaya karar vermeden önce karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir.

www.integralviop.com internet sitesindeki her türlü iç ve dış piyasa tablo ve grafikler, bu konularda hizmet veren üçüncü kişi kurumlardan elde edilmiş olup, İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın genel anlamda bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. İnternet sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte birlikte, bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

Uyarı Notu : “Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”