Ons Altın Vadeli Sözleşmesi

Ons altın dünden bu yana 1270$ - 1282$ aralığındaki seyrini koruyor. Hafta genelinde sakin veri akışının yer alması ons altında zayıf fiyat hareketinin yaşanmasına şimdilik imkan veriyor. Dolar bu hafta , geçtiğimiz haftalarda kazandığı pozitif ivmeye ara verirken, ABD Başkanı D.Trump’ın Asya ziyaretinde Kuzey Kore hakkında, Çin & Güney Kore ve Japonya ile yapmış olduğu görüşmeler önem arz ediyor. Dün Japonya başbakanı S.Abe, Kuzey Kore için ek yaptırım kararları aldık şeklinde açıklamada bulunurken bu durumun ileriki günlerde nasıl devam edeceği önemli olacak. Yarın Trump Çin’i ziyaret edecek ve bu görüşmenin üç gün sürmesi bekleniyor. Çin Cumhurbaşkanı Xi ve ABD Başkanı D.Trump’ın yapacağı görüşmelerde hem ticari ilişkiler hem de Kuzey Kore başlıklarına yönelik diyaloglar piyasaların takibinde olacak. Bunun yanı sıra bugün günün geri kalanında önemli bir veri akışı yer almıyor. Akşam saatlerinde Fed Başkanı J.Yellen’ın ve Fed üyesi Quarles’in farklı yerlerde farklı zaman dilimlerinde yapacağı konuşmalar ons altının seyri açısından takip edilebilir.

Teknik Analiz: Ons altın 100 günlük HO (mavi renkli), karşılık gelen 1275$ destek seviyesi üzerinde tutunmaya çalışıyor. Altın bu nokta üzerinde kaldığı müddetçe 1281$ direncini test etmek isteyebilir. Buna karşın aşağıda 1275$ destek noktasının altına bir uzamanın yaşanması durumunda 1270$ seviyesi ikinci destek noktası olarak hedeflenebilir.

Ons Altın VİOP Sözleşmesi

Spot altın fiyatı 1275 desteğini kırması durumunda VIOP sözleşmesinde kısa pozisyon denenebilir. Buna karşın mevcut uzun pozisyonlar ise spot altın 1275 seviyi üzerinde kaldığı sürece korunabilir. 

Direnç: 1281 / 1286 / 1295
Destek: 1275 / 1270 / 1262 Ons Altın Vadeli Sözleşmesi
SIKÇA SORULAN SORULAR

Tüm sorularınızın cevabı için önce
Sıkça Sorulan Sorular​ bölümümüzü
ziyaret edebilirsiniz.

Borsa piyasalarının avantajları hakkında bilgi edinmek, ücretsiz eğitim alarak bilinçli Borsa yatırımı yapmak ya da bu piyasayı daha yakından tanımak için lütfen formu doldurunuz...
Lütfen tüm alanları doldurunuz.
Tebrikler! Kaydınız başarı ile alınmıştır.
Ulukartal

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
bir Ulukartal Holding iştirakidir.
İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Vadeli
İşlemler ve Opsiyonlar Borsası, Borsa
İstanbul, Takasbank, TSPB ve Merkezi
Kayıt Kuruluşu Üyesidir.

Risk Uyarısı : Kaldıraçlı piyasa işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı piyasa işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Kaldıraçlı piyasa, yatırılan paranın tamamını kaybetme riski içerdiğinden her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Bu nedenle işlem yapmaya karar vermeden önce karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir.

www.integralviop.com internet sitesindeki her türlü iç ve dış piyasa tablo ve grafikler, bu konularda hizmet veren üçüncü kişi kurumlardan elde edilmiş olup, İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın genel anlamda bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. İnternet sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte birlikte, bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

Uyarı Notu : “Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”