Ons Altın Vadeli Sözleşmesi

ABD Doları, geçtiğimiz hafta 2018 mali yılında geçerli olacak bütçe tasarısının Senatodan geçmesi ile destek buldu. Bu kararın vergi taslağını da olumlu etkileyebileceği beklentileri forex piyasalarında doların güçlü seyrini korumasına yardımcı olması ons altının da 1272$ seviyesine doğru uzamasını sağladı. Gün içerisinde sakin bir veri takvimi izlenmesine karşın kıymetli metal dolar karşısında açılış saatinden bu yana yaklaşık olarak 9$’lık bir kayıp vermiş durumda. Günün geri kalanında gündem sakin olup olası haber akışlarında altının fiyat hareketine karşı dikkatli olmak gerekebilir.

Teknik Analiz: Ons altın kritik olarak değerlendirdiğimiz 100 günlük HO (Mavi renkli) karşılık gelen 1272$ - 1274$ destek alanında işlem görürken bu seviyelerin kırılması aşağı yönlü hareketi konuşmak adına önemli olabilir. Geri çekilmelerin devam etmesi 1262$ destek seviyesinin doğru satış baskısının hız kazanmasına neden olabilir. Buna karşın olası destek dönüşlerinde kısa vadeli direnç noktaları olarak 1281$ seviyesi hedeflenebilir.

Direnç: 1281 / 1290 / 1295
Destek: 1272-1274 / 1270/ 1262 

Ons Altın Ekim kontratında  spot Altın’ın 1270 desteği üzerinde tutunması durumunda uzun pozisyonlar denenebilir. Mevcut uzun pozisyonlar için ise spot Altın da 1270 desteği stop loss alınabilir. Mevcut kısa pozisyonlar için ise spot altında 1282 direnci stop loss alınabilir. Altın’ın 1270 desteğini kırması durumunda yeni kısa pozisyon düşünülebilir. 


Ons Altın Vadeli Sözleşmesi
SIKÇA SORULAN SORULAR

Tüm sorularınızın cevabı için önce
Sıkça Sorulan Sorular​ bölümümüzü
ziyaret edebilirsiniz.

Borsa piyasalarının avantajları hakkında bilgi edinmek, ücretsiz eğitim alarak bilinçli Borsa yatırımı yapmak ya da bu piyasayı daha yakından tanımak için lütfen formu doldurunuz...
Lütfen tüm alanları doldurunuz.
Tebrikler! Kaydınız başarı ile alınmıştır.
Ulukartal

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
bir Ulukartal Holding iştirakidir.
İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Vadeli
İşlemler ve Opsiyonlar Borsası, Borsa
İstanbul, Takasbank, TSPB ve Merkezi
Kayıt Kuruluşu Üyesidir.

Risk Uyarısı : Kaldıraçlı piyasa işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı piyasa işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Kaldıraçlı piyasa, yatırılan paranın tamamını kaybetme riski içerdiğinden her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Bu nedenle işlem yapmaya karar vermeden önce karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir.

www.integralviop.com internet sitesindeki her türlü iç ve dış piyasa tablo ve grafikler, bu konularda hizmet veren üçüncü kişi kurumlardan elde edilmiş olup, İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın genel anlamda bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. İnternet sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte birlikte, bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

Uyarı Notu : “Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”