GÜNLÜK VIOP STRATEJİSİ: DOLAR KONTRATI

Kod: F_USDTRY0518

Dolar kurundaki yükseliş sürüyor. Son olarak Spot Dolar kuru sabah oluşturduğu gün için 3.3980 direncini geçti ve yukarı yönlü uzayarak 3.45 seviyesinden geçen kanal çizgisini test etti. Bunun ardından hafif bir teknik geri çekilme izliyoruz. Önceki strateji notumuzda teknik olarak yönün yukarı olduğunu ve buna bağlı olarak VIOP Dolar kontratında kısa pozisyonların riskli olacağını belirtmiştik. Teknik görünüm halen VIOP kontratında kısa pozisyonların riskli olabileceğini gösteriyor. Spot kurun 3.3980 desteğine veya yakın noktalarına doğru gevşemesi durumunda bu seviye stop alınarak VIOP Dolar kontratında yeni uzun pozisyonlar denenebilir. Daha sabırlı yatırımcılar için 4.35 seviyesi stop loss alınabilir. Yukarıda 4.45 direnci kısa vadeli hedef alınabilir. Dolar kurunun 4.45 direncini geçmesi ve üzerine yerleşmesi durumunda ise 4.50-4.52 bölgesi teknik hedef olarak karşımıza çıkıyor. Kısa pozisyonu düşünmek için kurda 4.35 seviyesinin altında seyirlerin oluştuğunu görmekte fayda var. TCMB'den gelecek olası açıklamalar bu seviyelerde sert dalgalanmalar yaratabilir. (Grafik 60dk spot dolar kuru grafiğidir) 


GÜNLÜK VIOP STRATEJİSİ: DOLAR KONTRATI
SIKÇA SORULAN SORULAR

Tüm sorularınızın cevabı için önce
Sıkça Sorulan Sorular​ bölümümüzü
ziyaret edebilirsiniz.

Borsa piyasalarının avantajları hakkında bilgi edinmek, ücretsiz eğitim alarak bilinçli Borsa yatırımı yapmak ya da bu piyasayı daha yakından tanımak için lütfen formu doldurunuz...
Lütfen tüm alanları doldurunuz.
Tebrikler! Kaydınız başarı ile alınmıştır.
Ulukartal

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
bir Ulukartal Holding iştirakidir.
İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Vadeli
İşlemler ve Opsiyonlar Borsası, Borsa
İstanbul, Takasbank, TSPB ve Merkezi
Kayıt Kuruluşu Üyesidir.

Risk Uyarısı : Kaldıraçlı piyasa işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı piyasa işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Kaldıraçlı piyasa, yatırılan paranın tamamını kaybetme riski içerdiğinden her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Bu nedenle işlem yapmaya karar vermeden önce karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir.

www.integralviop.com internet sitesindeki her türlü iç ve dış piyasa tablo ve grafikler, bu konularda hizmet veren üçüncü kişi kurumlardan elde edilmiş olup, İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın genel anlamda bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. İnternet sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte birlikte, bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

Uyarı Notu : “Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”